Premier Polski pojawi się jako grywalna postać w Tekken 7

Premier Polski pojawi się jako grywalna postać w Tekken 7

Bandai Namco zapowiedziało nową postać, która trafi do Tekken 7. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że deweloperzy zrobili ukłon w kierunku Polaków udostępniając zawodniczkę z Polski, która jest nie byle kim, bo samą panią premier. Kieruje ona państwem, a przy okazji bierze udział w turnieju sztuk walki, żeby jak głosi zwiastun "wygrać w imię wszystkich Polaków". Niewątpliwie są to górnolotne hasła niczym te z kampanii wyborczych, ale przecież jest ona politykiem. Dlaczego akurat reprezentant tej grupy? Jak wyjaśnia Katsuhiro Harada powód był prosty, mianowicie w historii naszego kraju funkcję szefa rządu pełniło kilka kobiet w przeszłości Hanna Suchocka, z kolei w minionych latach Ewa Kopacz czy Beata Szydło. Twórcy więc chcieli dodać taką postać do swojej gry.

Do Tekken 7 trafi postać polskiej premier. 

Postać ta nie jest wzorowana na żadnej konkretnej personie z prawdziwego życia, ale nie brak porównań do Ciri z Wiedźmina 3: Dziki Gon. Co ciekawe w tej sprawie studio współpracuje z Ambasadą Polski w Japonii, a dodatkowo twórca udał się do Polski w 2020 roku, aby bliżej poznać nasz kraj i zapewne nagrać materiał, który posłużyć do opracowania trailera (widzimy na nim m.in Pałac Prezydencki w Warszawie), jednak dalszą eksplorację uniemożliwiła pandemia COVID-19. O bohaterce nie wiemy nic ponad to, że przewodzi polskiemu rządowi, ale więcej detali zostanie ujawnionych później. DLC z nową postacią trafi do Tekkena 7 wczesną wiosną.

Tekken 7 to produkcja ciesząca się dużym zainteresowaniem. Zgodnie z danymi z poprzedniego roku sprzedaż przekroczyła 6 milionów egzemplarzy zaś łącznie gry z tej serii trafiły do 50 milionów odbiorców. Historia Tekken 7 osadzona w mrocznym czasie przybliża nam historię rodowego konfliktu Heihachima Mishimy oraz jego syna Kazuy. Tekken 7 dostępny jest na komputerach i konsolach PlayStation 4/Xbox One.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premier Polski pojawi się jako grywalna postać w Tekken 7

 0