Premiera Apple Vision Pro na horyzoncie. Masowe dostawy już w przyszłym tygodniu

Premiera Apple Vision Pro na horyzoncie. Masowe dostawy już w przyszłym tygodniu

Nowe doniesienia mówią o zbliżających się masowych dostawach gogli od Apple. Co więcej, analityk zdradza również, kiedy Vision Pro mogą trafić do sprzedaży.

Apple Vision Pro

Gogle AR od Apple zostały nam pokazane po raz pierwszy jeszcze w czerwcu, podczas konferencji Worldwide Developers Conference 2023. Ich ogłoszenie nie oznaczało jednak rynkowej premiery, której wciąż jeszcze nie było. Na szczęście na to wydarzenie nie będziemy musieli zbyt długo czekać. Gogle Vision Pro mają zostać wydane na początku przyszłego roku.

Według Kuo - co nie jest dużym zaskoczeniem - gogle Vision Pro będą dla Apple najważniejszym produktem w 2024 roku.

Apple Vision Pro

O zbliżającym się wielkimi krokami wprowadzeniu nowego urządzenia od Apple napisał jeszcze wczoraj analityk Ming-Chi Kuo, który już wielokrotnie ujawniał swoje przewidywania dotyczące sprzętu firmy z Cupertino. Według Kuo - co nie jest dużym zaskoczeniem - gogle Vision Pro będą dla Apple najważniejszym produktem w 2024 roku. To zupełnie nowy dla Apple obszar rynku, na którym dopiero będą zdobywać doświadczenie, więc nie ma się co dziwić, że firma będzie poświęcać znaczną (jeśli nie większą) część swojej uwagi właśnie Vision Pro.

Stosunkowo nieduża liczba egzemplarzy

Kuo informuje również, że masowe dostawy gogli rozpoczną się już w pierwszym tygodniu stycznia 2024 roku. Nie wiemy niestety, ile sztuk będą liczyć pierwsze partie. Analityk zdradził za to, ile łącznie według przewidywań wyprodukowanych zostanie gogli. W roku 2024 dostarczonych ma być około 500 tysięcy egzemplarzy. Biorąc pod uwagę to, że roczna sprzedaż iPhona liczona jest w grubych milionach sztuk, wspomniane 500 tysięcy wydaje się dość ostrożną liczbą. Gogle AR nie są tak popularnym i łatwym w użyciu sprzętem, jak smartfon. Poza tym nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na Vision Pro. W Stanach Zjednoczonych cena za ten sprzęt wyniesie 3499 dolarów. Przewiduje się, że u nas kwota, jaką trzeba będzie zapłacić za gogle może być blisko 20 tysięcy złotych. Już sama cena utwierdza nas zatem w przekonaniu, że sprzedaż Vision Pro nie będzie raczej nawet blisko poziomu iPhona.

Analityk poinformował również, że patrząc na harmonogram dostaw, gogle powinny trafić na półki sklepowe albo pod koniec stycznia, albo na początku lutego. Trzeba jednak dodać, że w pierwszej kolejności gogle trafią do sprzedaży w USA. Dopiero później w 2024 roku mają pojawiać się w innych krajach.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiera Apple Vision Pro na horyzoncie. Masowe dostawy już w przyszłym tygodniu

 0