Premiera dwóch kart Radeon RX Vega spodziewana na początku sierpnia

Premiera dwóch kart Radeon RX Vega spodziewana na początku sierpnia

Jak wynika z najnowszych doniesień, AMD rozpocząć ma dostarczanie układów Vega do swoich partnerów jeszcze w tym tygodniu, dając im czas na przygotowanie autorskich wersji kart z serii RX Vega - na premierę tych Radeonów przyjdzie nam jednak poczekać do początku sierpnia.

Przecieki te wskazują także, iż na rynek trafią przynajmniej dwa modele z tej rodziny. Jeden bazować ma na w pełni odblokowanym układzie Vega 10 XT, a drugi wykorzystywać jego okrojoną wersję o nazwie Vega 10 Pro. Jak na razie nie wiemy co z trzecią kartą, o której wspominały wcześniejsze doniesienia. Wiadomo także, że spodziewać możemy się całej masy modeli od partnerów AMD, które oferować będą autorski design i niereferencyjne chłodzenie. Poza tym, HWBattle wskazuje, że karty z rodziny Vega (a przynajmniej flagowy model) będą wydajniejsze od GTX 1080, ale chiński portal nie zdradził żadnych szczegółów na ten temat, dlatego lepiej podchodzić do tej informacji jak do typowej plotki (na chwilę obecną trudno traktować ją inaczej), czyli ze sporym dystansem.

Na premierę kart graficznych Vega skierowanych do graczy będziemy musieli poczekać jeszcze ok. półtora miesiąca, ale liczymy na to, że AMD nie zawiedzie w zakresie wydajności

Nie da się ukryć, że modele Radeon RX Vega to jedne z najbardziej wyczekiwanych przez graczy produktów ze stajni AMD (obok procesorów Threadripper). Liczymy więc na to, że nowa architektura przyniesie oczekiwane rezultaty i czerwona ekipa stanie do wyrównanej walki z Nvidią w high-endowym segmencie kart graficznych, podobnie jak zrobiła to za sprawą Ryzenów na rynku CPU, gdzie konkuruje z Intelem. Na oficjalną zapowiedź gamingowych modeli Vega przyjdzie nam jednak poczekać do przełomu lipca i sierpnia (AMD obiecało prezentację w trakcie SIGGRAPH 2017), a tymczasem już w przyszłym tygodniu doczekamy się premiery pierwszego produktu bazującego na tej architekturze. Mowa oczywiści o Radeonie Vega Frontier Edition, który skierowany jest do profesjonalistów i oferuje aż 16 GB pamięci HBM2.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiera dwóch kart Radeon RX Vega spodziewana na początku sierpnia

 0