Premiera karty graficznej GeForce RTX 2080 Ti ponownie opóźniona

Premiera karty graficznej GeForce RTX 2080 Ti ponownie opóźniona

Niestety nie mamy najlepszych wieści dla wszystkich tych, którzy postanowili, nie licząc się z ceną, pójść na całość i zakupić kartę graficzną GeForce RTX 2080 Ti (swoją drogą NVIDIA tak długo odwlekała nadejście nowej generacji, że czasu na zebranie odpowiedniej sumy  było naprawdę dużo). Przypominamy, że nowy flagowy model Zielonych zadebiutować miał wraz z GeForcem RTX 2080 już 20 września, ale na kilka dni przed tą datą producent poinformował o opóźnieniu tej karty i przesunięciu jej rynkowego debiutu na 27 września. Tego terminu także nie udało się dotrzymać, ponieważ jeśli rozejrzycie się dziś po sklepach, to zauważycie, że GeForce RTX 2080 Ti wciąż jest niedostępny i niestety przyjdzie nam na niego poczekać jeszcze ponad tydzień. NVIDIA po raz kolejny zmuszona była bowiem opóźnić jego premierę.

GeForce RTX 2080 Ti wciąż jest niedostępny i niestety przyjdzie nam na niego poczekać jeszcze ponad tydzień.

GeForce RTX 2080 Ti

Firma rozesłała pocztą elektroniczną wiadomości do osób, które zdecydowały się nabyć od nich GeForce’a RTX 2080 Ti w wersji Founders Edition w przedsprzedaży. Przeczytać możemy w niej, że dostawy tych kart przesunięto na termin pomiędzy 5 a 9 października (nieco szybciej swoje egzemplarze mogą otrzymać klienci w USA). Co gorsze, sprzedawcy w internetowych sklepach także nie wiedzą, kiedy dokładnie RTX 2080 Ti w wersji od największych partnerów NVIDII, takich jak ASUS, MSI czy Gigabyte, będzie dostępny na rynku. NVIDIA w żaden sposób nie tłumaczy tego opóźnienia, co oczywiście rodzi pewne spekulacje o problemach producenta z tym modelem, ale nie wiadomo nawet, czego mogłyby one dotyczyć. Tak czy inaczej, mamy nadzieję, że jest to ostatnie opóźnienie nowego flagowca Zielonych i na początku przyszłego miesiąca rzeczywiście trafi on do sprzedaży.

Biorąc pod uwagę pierwsze recenzje GeForce’a RTX 2080 Ti, opłacalność tej karty na chwilę obecną jest mocno dyskusyjna, dlatego też nie wydaje się, aby zbyt wiele osób było poszkodowanych tymi opóźnieniami (choć pojawiają się też głosy, że te spowodowane są właśnie większym od oczekiwanego zainteresowaniem). My w naszym warsztacie już szykujemy test tej grafiki i wkrótce będziecie mogli poznać nasze zdanie na jej temat. Tymczasem NVIDIA zapowiedziała datę premiery modelu GeForce RTX 2070, która nastąpi już 17 października i mamy nadzieję, że podobne problemy nie będą dotyczyć najtańszego modelu z nowej rodziny Turing (za jego standardową wersję zapłacić trzeba będzie 499 USD, czyli połowę tego, co za GeForce’a RTX 2080 Ti).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiera karty graficznej GeForce RTX 2080 Ti ponownie opóźniona

 0