Premiera Mate X zagrożona? Huawei wyda smartfon, gdy będzie w pełni gotowy

Premiera Mate X zagrożona? Huawei wyda smartfon, gdy będzie w pełni gotowy

Ze składanych smartfonów to właśnie Huawei Mate X wydaje się ciekawszą, jak również solidniejszą propozycją od Samsunga Galaxy Fold. Jednak za tę przyjemność będziemy musieli zapłacić dość spore pieniądze - 2299 euro co w przeliczeniu daje około 10 tysięcy złotych i jest to bez wątpienia droższa zabawka od składanego telefonu Samsunga. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu południowokoreański gigant musiał przełożyć momentu debiutu, który zgodnie z ostatnimi informacjami odbędzie się we wrześniu. Finalnie podobny los spotkał konkurenta Galaxy Fold zaś w jego przypadku premierę przesunięto także na wrzesień. Niestety według Huawei, Mate X wciąż potrzebuje trochę czasu, aby trafić do sklepów i chociaż Chińczycy nie powiedzieli tego wprost, to teoretycznie istnieje opcja obsuwy wrześniowego debiutu.

Huawei podkreśliło, że premiera składanego Mate X nastąpi tylko w sytuacji gdy producent będzie pewien, że smartfon jest gotowy do tego wydarzenia.

Premiera Mate X zagrożona? Huawei wyda smartfon, gdy będzie w pełni gotowy

Jeśli smartfon rzeczywiście nie jest gotowy do opuszczenia fabryki, to decyzja producenta jest jak najbardziej logiczna zwłaszcza, iż nie zamierza on popełnić podobnych wpadek co Samsung (przypomnijmy, iż testowe wersje Galaxy Fold ulegały szybkim awariom, a dostępny w urządzeniu ekran spotkał się ze sporą krytyką branżowych ekspertów). Ponadto według He Gang, przedstawiciela Huawei przedsiębiorstwo zainwestowało niemałe środki w opracowanie rzeczonego telefonu, w związku z czym nie zależy im na rychłym wypuszczeniu Mate X, jeżeli miałoby to ich kosztować utratę reputacji. W tej chwili podstawowym zadaniem firmy jest upewnienie się, czy smartfon spełnia odpowiednie standardy jakości. Z drugiej strony składany sprzęt uzyskał już niezbędne certyfikaty, a więc pozostaje mieć nadzieję, że wrześniowy termin zostanie mimo wszystko dotrzymany.

Premiera Mate X zagrożona? Huawei wyda smartfon, gdy będzie w pełni gotowy

A co znajdziemy wewnątrz smartfonu? Otóż zdecydowano się na umieszczenie w środku wydajnego procesora Kirin 980 wspomaganego przez 8 GB pamięci RAM, a do tego możemy liczyć na obsługę standardu bezprzewodowej sieci 5G. Po rozłożeniu Huawei Mate X posiada 8-calowy wyświetlacz FullView OLED o rozdzielczości 2480 x 2200 pikseli, a w formie złożonej mamy do czynienia z dwoma ekranami, 6,6-calowym (2480 x 1148 pikseli) oraz 6,38-calowym (2480 x 892 pikseli). Przy okazji kilka dni temu w sieci umieszczono zdjęcia przedstawiające przedprodukcyjne wydanie Huawei Mate X.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiera Mate X zagrożona? Huawei wyda smartfon, gdy będzie w pełni gotowy

 0