Premiera NVIDIA Turing GTX 2080/70 nastąpi w lipcu?

Premiera NVIDIA Turing GTX 2080/70 nastąpi w lipcu?

W sieci pojawiła się prawdopodobna data premiery kolejnego układu GPU dedykowanego graczom od NVIDIA. Warto nadmienić, iż pierwotna wersja zakładała okres wczesnej wiosny.

Najnowsze plotki sugerują, iż w lipcu NVIDIA wprowadzi na rynek kompletnie nową architekturę graficzną dedykowaną grom. Firma chce tym samym zastąpić aktualną linię GeForce Pascal, GPU o nazwie Turing. Z drugiej strony Ampere jest powszechnie uważany za następcę Volty w dziedzinie komputerów typowo użytkowych, przeznaczonych dla np. uczelni. Pierwszy układ ma zostać oficjalnie potwierdzony jeszcze w bieżącym miesiącu z kolei drugi jest produkowany od stycznia i usłyszymy o nim również w marcu. Wśród potencjalnych dat premier obu kart mówi się o czerwcu oraz lipcu 2018 roku. Pierwszymi przedstawicielami nowej rodzimy GTX 20 mają być GTX 2070 i 2080. Z oczywistych przesłanek ich rychły sklepowy debiut na wiosnę jest wykluczony. Niezależnie od dotychczasowych spekulacji wszystkie źródła jasno potwierdzają ogólną specyfikację nowych modeli kart.

Ujawnienie nowych układów graficznych od NVIDIA ma obyć się jeszcze w marcu. Z kolei ich premierę zaplanowano na okres wakacyjny bieżącego roku

Jak pisaliśmy jakiś czas temu - moc obliczeniowa GTX 2070 oraz 2080 będzie zbliżona do GTX 1070/80, które właśnie zostaną latem zastąpione na rynku. Poza tym firma chce zadebiutować jeszcze z kompletnie nową marką Turing, przeznaczoną do pozostałych zastosowań, m.in. aplikacji obsługujących sztuczną inteligencję. Jeżeli wszelkie informacje znajdą pokrycie w rzeczywistości, to obecny rok będzie pierwszym od dawna, w którym NVIDIA zadebiutuje z dwoma kompletnie różnymi procesorami graficznymi. Pamiętajmy, że wszelkie medialne spekulacje do momentu oficjalnego ogłoszenia przez NVIDIA należy traktować z dużą dozą dystansu. Targi GTC zaplanowaniu w dniach 26-29 marca. Wówczas powinniśmy wyczekiwać mocnego wejścia popularnego producenta układów graficznych. Liczymy, iż zaskoczy on nas nie tylko tym co już teoretycznie wiemy. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiera NVIDIA Turing GTX 2080/70 nastąpi w lipcu?

 0