Premiera PS5 i Xbox Series X może być zagrożona przez epidemię koronawirusa

Premiera PS5 i Xbox Series X może być zagrożona przez epidemię koronawirusa

PlayStation 5 i Xbox Series X mają zadebiutować w tym roku, ale istnieje ryzyko opóźnienia terminu premiery w związku z szalejącym koronawirusem. Przypomnijmy, że wybuch epidemii dotyka część firm technologicznych takich jak Apple czy Samsung, których dostawca potwierdził zamknięcie zakładów produkcyjnych w Chinach do momentu uporania się z kryzysem. Ponadto wycofanie z tegorocznych targów MWC w Barcelonie zapowiedziało LG niechcące narażać pracowników oraz ludzi na zbędne w ich ocenie ryzyko. Zdaniem amerykańskiego banku inwestycyjnego Jefferies Group w sytuacji gdy problemy z zamkniętymi fabrykami będą większe i potrwają zbyt długo, to istnieje możliwość opóźnienia debiutu konsol następnej generacji. Dlaczego? Ponieważ będą one produkowane głównie w Chinach, czyli kraju gdzie występuje największa liczba zachorowań na koronawirusa.

Epidemia koronawirusa może wpłynąć na premierę PlayStation 5 i Xbox Series X.

Warto wspomnieć, że Sony, Microsoft i Nintendo poinformowały, iż 96 procent konsol importowanych do Stanów Zjednoczonych w 2018 roku wyprodukowano właśnie w Państwie Środka. Co ciekawe przedsiębiorstwa z branży gier wideo w ubiegłym roku przeniosły część produkcji do innych krajów, ale nie mają one odpowiedniej wydajności, żeby sprostać ogromnemu wyzwaniu, jakie się pojawiło. O swoich kłopotach poinformowało także Nintendo twierdząc, że zastosowane środki zaradcze odbiją się negatywnie na produkcji Switch oraz dedykowanych mu akcesoriów w tym kontrolerów Joy-Con co ma opóźnić następne dostawy w Japonii. Chociaż zdaniem analityków sytuacja wpłynie również na pozostałych światowych rynkach. Stacja CNBC podała, że w samych Chinach odnotowano już braki konsoli Switch w magazynach.

Czy więc debiut PS5 oraz Xbox Series X w 2020 roku jest zagrożony? Ciężko to jednoznacznie ocenić, ponieważ nie wiemy jak mocno koronawirus wpłynie nie tylko na świat, ale także branżę technologiczną. Niestety najnowsze statystyki dotyczące koronawirusa nie są optymistyczne, bowiem potwierdzają 31 tysięcy zarażonych, z czego wyzdrowiało 1764 osób. Oczywiście największą liczbę zachorowań odnotowano w Chinach, a następne na tej liście są m.in. Singapur, Hongkong czy Tajlandia. Chińscy naukowcy podejrzewają, że potencjalnymi nosicielami nowego wirusa są łuskowce. Z pewnością nie pomaga fakt, iż koronawirus 2019-nCoV dość szybko rozprzestrzenia się wśród ludzi. Pozostaje mieć nadzieję, że skuteczne lekarstwo pojawi się w miarę szybko.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiera PS5 i Xbox Series X może być zagrożona przez epidemię koronawirusa

 0