Premiera Radeona RX 5500 podobno już 12 grudnia. Co z wersją XT?

Premiera Radeona RX 5500 podobno już 12 grudnia. Co z wersją XT?

Pomimo faktu, że AMD oficjalnie zaprezentowało karty graficzne z serii Radeon RX 5500 na początku października, ich konsumenckie wersje dla komputerów stacjonarnych wciąż jeszcze nie są dostępne w sprzedaży. Już wkrótce ma to jednak ulec zmianie, a tak przynajmniej podają źródła chińskiego portalu ITHome, który postanowił zasięgnąć języka wśród partnerów czerwonej ekipy. Z pozyskanych w ten sposób informacji wynika, że producenci kart graficznych szykują się na premierę Radeon RX 5500 na przyszły tydzień, a konkretniej na 12 grudnia i tego dnia otrzymać mamy pełnoprawną rynkową premierę z dostępnością autorskich wariantów od partnerów AMD. Jak na razie jednak przedsiębiorstwo dowodzone przez Lisę Su nie potwierdza tych przecieków, ale spodziewać można się, że wkrótce firma zabierze głos w tej sprawie.

Producenci kart graficznych szykują się na premierę Radeon RX 5500 na przyszły tydzień, a konkretniej na 12 grudnia.

Na chwilę obecną nie wiemy jednak, kiedy ewentualnie spodziewać możemy się recenzji Radeona RX 5500 i czy opublikowane będą one jeszcze przede premierą, czy w dniu debiutu karty. AMD milczy także w temacie ewentualnego mocniejszego wariantu XT, ale biorąc pod uwagę, że podstawowa wersja karty graficznej z układem Navi 14 wyposażona została tylko w 4 GB pamięci GDDR6, a producent potwierdził, że seria oferować będzie w przypadku platformy desktopowej do 8 GB GDDR6, to Radeon RX 5500 XT wydaje się być pewniakiem, choć zapewne poczekamy na niego nieco dłużej (styczeń 2020?). Przypominamy także, że nadchodzący Radeon oferować będzie 1408 procesorów strumieniowych, 128-bitową szynę pamięci, a jego prędkość w trybie gry (Game Clock) to 1717MHz, zaś w trybie Boost 1845MHz.

AMD zapowiada karty graficzne z serii Radeon RX 5500

AMD promuje Radeon RX 5500 jako następcę modeli RX 570, 580 i 590, a także bezpośredniego konkurenta dla GeForce’a GTX 1660 od NVIDII. Co ciekawe, karta AMD jest już dostępna w sprzedaży w gotowych zestawach (m.in. od HP) partnerów OEM i niedawno taka wersja została przetestowana, dość wyraźnie ustępując pola bezpośredniego konkurentowi od Zielonych. Z oceną poczekajmy jednak do pojawienia się niereferencyjnych modeli, które powinny pokazać pełen potencjał tego produktu, ale trzeba też pamiętać, że NVIDIA ma przecież w swojej ofercie także model GeForce GTX 1660 SUPER. Tutaj do walki przystąpić może jednak już Radeon RX 5500 XT, który być może będzie w stanie rywalizować także z najbardziej podstawowymi GPU z serii RTX.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiera Radeona RX 5500 podobno już 12 grudnia. Co z wersją XT?

 0