Premiera smartfona OnePlus 6T przyspieszona. Na decyzję wpływ miało Apple

Premiera smartfona OnePlus 6T przyspieszona. Na decyzję wpływ miało Apple

OnePlus 6T miał zadebiutować 30 października, ale już wiemy, że ów termin nie zostanie dotrzymany przez popularnego producenta, który postanowił wyjść nieco na rękę i o dziwo nie opóźnił a przyspieszył moment premiery smartfona o jeden dzień. Pojawi się on więc dokładnie 29 października. Dlaczego OnePlus postanowił z dnia na dzień zmienić pierwotne plany? Okazuje się, że wpływ na to miało Apple, które 30 października organizuje własne wydarzenie w związku z tym OnePlus obawiało się, że społeczności nie zainteresuje premiera ich najnowszego smartfona. Co ciekawe Chińczycy podkreślili, że decyzję podjęli po konsultacjach z ekspertami z branży medialnej. Spotkanie organizowane przez amerykańskiego giganta rzeczywiście mogłoby przyćmić nieco debiut smartfona OnePlus, gdyż Apple zgodnie z doniesieniami planuje pokazać wyczekiwane modele iPadów Pro, których zabrakło na wrześniowej prezentacji iPhone'ow.

Zgodnie z nową datą podaną przez producenta, OnePlus 6T zadebiutuje 29 października.

Premiera smartfona OnePlus 6T przyspieszona. Na decyzję wpływ miało Apple

Warto podkreślić, że OnePlus 6T nie będzie znaczącą rewolucją na rynku zaś różnice pomiędzy nim a poprzednim modelem nie okażą się spore. Różne źródła podają, że telefon pojawi się w sklepach dokładnie w trzech wersjach różniących się od siebie ilością pamięci oraz kolorami. Jeśli chodzi o pierwszą opcję tutaj producent da nam do wyboru 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB przestrzeni na dane lub 8 GB z 128-256 GB. Natomiast wybór kolorów urządzenia ograniczy się do Mirror Black i Midnight Black. W OnePlus 6T znajdziemy także 6,4-calowy wyświetlacz Optic AMOLED o rozdzielczości 2340 x 1080 , pod którym umieszczono czytnik linii papilarnych. Całość prawdopodobnie napędzi najbardziej wydajny obecnie, a przez to popularny procesor Snapdragon 845 o taktowaniu 2,8 GHz wraz z układem graficznym Adreno 630. Z tyłu obudowy znajdziemy też podwójny aparat z sensorem głównym 16 MP oraz 20 MP. Niestety smartfon nie zostanie wyposażony we wciąż popularne wejście słuchawkowe minijack.

Potencjalne ceny kształtują się w zależności od wydania, na jakie się zdecydujemy. I tak za OnePlus 6T z 6 GB pamięci RAM i 128 GB przestrzeni na dane zapłacimy 516 dolarów, z kolei warianty 8 GB z 128 lub 256 GB to koszt 557 dolarów oraz 611 dolarów. Przyspieszenie premiery telefonu wydaje się rozsądnym krokiem, aczkolwiek nie sądzimy by przełożenie tego terminu o jeden dzień jakoś znacząco zwiększyło popularność OnePlus 6T w obliczu konferencji Apple. Nie mniej jest to miły gest ze strony firmy, że zdecydowała się skrócić czas oczekiwania, a nie przełożyć termin startu o kilkanaście dni do przodu. Przy okazji w sieci pojawiły się informacje jakoby chińska firma przygotowała specjalne wydanie OnePlus 6T Limited Edition. Zostało ono zauważone na szwedzkiej stronie Webhallena i zgodnie z doniesieniami sprzedaż tego wydania rozpocznie się przed oficjalną prezentacją głównego wydania.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiera smartfona OnePlus 6T przyspieszona. Na decyzję wpływ miało Apple

 0