Premiera Total War Saga Thrones of Britannia oraz najnowszy zwiastun

Premiera Total War Saga Thrones of Britannia oraz najnowszy zwiastun

Wreszcie po wielu miesiącach oczekiwania fani serii Total War mogą usiąść do najnowszej odsłony tej uznanej serii opowiadającej o bitwie pod Edington z 878 roku.

Dzisiaj do sklepów wjechała wyczekiwana przez fanów RTS najnowsza gra Total War Saga Thrones of Britannia. Tytuł pojawił się oczywiście wyłącznie na komputerach w polskiej wersji kinowej z napisami. Większość dotychczas opublikowanych recenzji branżowych portali potwierdza, że mamy do czynienia z bardzo dobrym produktem, utrzymującym wysoki poziom tej legendarnej marki. Głównym czynnikiem odpowiadającym za taki, a nie inny odbiór jest powrót do dawnych klimatów historycznych. Gra rozpoczyna się w najważniejszym dla wysp brytyjskich momencie, czyli zaraz po zwycięstwie Alfreda Wielkiego nad wrogimi oddziałami Wikingów pod Edington w 878 roku. Poznajemy zarazem dość interesujący oraz przepełniony burzliwymi momentami okres Wielkiej Brytanii.

Total War Saga Thrones of Britannia skupia się na bitwie Edington mającej miejsce w 878 roku

W Saga Thrones of Britannia możemy pokierować losami zarówno Anglosasów, galicyjskich klanów, a także Wikingów. Warto przypomnieć, iż jest to podseria głównego cyklu, w której skład wejdą rozmaite spin-offy niepowiązane z wcześniejszymi wydarzeniami. Skupią się one na ukazaniu różnych okresów z kart historii świata w tym największych politycznych konfliktów. Główna marka autorstwa Creative Assembly zadebiutowała 18 lat temu produkcją Shogun: Total War. Posiada ona najważniejsze aspekty gatunku strategi turowych zaś sama rozgrywka sprowadza się do zarządzania zasobami oraz toczenia taktycznych bitew. Od 2000 roku seria zdołała zdobyć wiele osiągnięć i zrzeszyć sobie oddaną grupę fanów, którzy z pewnością zainwestują w Saga Thrones of Britannia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiera Total War Saga Thrones of Britannia oraz najnowszy zwiastun

 0