Premiera Wojny Krwi: Wiedźmińskich Opowieści. GWINT z ważną aktualizacją

Premiera Wojny Krwi: Wiedźmińskich Opowieści. GWINT z ważną aktualizacją

Na ten dzień od jakiegoś czasu czekało wielu fanów stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego uniwersum Wiedźmina. Dokładnie dzisiaj zadebiutowała kolejna gra od CD Projekt RED, czyli Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści, która chociaż nie może równać się z tradycyjną, dużą grą jaką był Wiedźmin 3, to bez wątpienia jest najważniejszym wydarzeniem dla tego magicznego świata od momentu pojawienia się ostatniego dodatku do trójki, Krew i Wino. Dzisiejsza data jest również ważna dla graczy karcianki GWINT, albowiem produkcja po kilkunastu miesiącach, dzięki nowej aktualizacji, opuściła beta testy. Zacznijmy jednak od Wojny Krwi. Otóż grę udostępniono dziś wyłącznie posiadaczom platformy GOG. Cena, jaką przychodzi nam zapłacić za wydanie komputerowe, to 99,99 złotych. W ramach zakupu otrzymujemy bonusy w postaci soundtracka, artbooka Gwent: Art of The Witcher, zestawu szkiców koncepcyjnych i mapy Lyrii, komiksu Fox Children autorstwa Dark Horse, jak również dodatków do Gwinta: dwa tytuły, dwa awatary oraz pięć beczek premium.

Dziś do sprzedaży trafiła kolejna gra z uniwersum Wiedźmina - Wojny Krwi: Wiedźmińskie Opowieści. Dużą aktualizację otrzymała też karcianka GWINT.

Tytuł wkrótce zadebiutuje także na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Przy okazji przedstawiciel Redów zaprzeczył, jakoby rodzima firma miała plany wypuszczenia najnowszej produkcji na Nintendo Switch oraz platformach mobilnych wyposażonych w systemy Android i iOS. Cóż, szczególnie szkoda posiadaczy smartfonów, ponieważ jak wiemy tam GWINT, chociaż nie cieszy się ogromną popularnością, to ma swoją bazę odbiorców. Jeśli chodzi o Wojny Krwi: Wiedźmińskie Opowieści, nie jest to klasyczna karcianka, ale pełnoprawna produkcja, której świat obserwowany z rzutu izometrycznego przemierzamy jako Meve, królowa Lyrii i Rivii. Historia skupia się wokół II wojny z Nilfgaardem, a w czasie rozgrywki otrzymujemy sporo zadań głównych oraz pobocznych wystarczających na 30 godzin zabawy. Przy okazji eksploracji świata zbieramy też karty, które przydadzą nam się np. do zwykłego GWINTA czy toczymy wiele pojedynków.

Premiera Wojny Krwi: Wiedźmińskich Opowieści. GWINT z ważną aktualizacją

Aktualizacja do GWINTA

Tak jak wspominaliśmy debiut Wojny Krwi to tylko jedno z ważniejszych wydarzeń, ponieważ kluczowej aktualizacji doczekała się karcianka GWINT. Update o nazwie Homecoming pojawił się na serwerach około godziny 13:00. Przede wszystkim jego pojawienie się oznacza, iż po dwóch latach pobytu we wczesnym dostępie tytuł stał się pełnoprawnym produktem. Dotyczy to tylko wersji PC, właściciele konsol dostaną łatkę 4 grudnia. Jeśli chodzi o zmiany dotyczące bezpośredniej rozgrywki, to warto wspomnieć np. o ograniczeniu wielkości talii, zmniejszenia do dwóch liczby rzędów, na których wystawiamy jednostki, skasowania srebrnych kart, a także poprawienia oprawy wizualnej. Wyjście z otwartych beta testów nie oznacza, że GWINT stanie się płatną grą, otóż zgodnie z obietnicą twórców będzie on nadal oparty na modelu free-to-play. Wracając do Wojny Krwi to pojawienie się nowego tytułu związanego z tym szczególnym uniwersum jest niezwykle cenne, lecz my osobiście liczmy, że w przyszłości CD Projekt RED da nam kolejną dużą grę z Wiedźminem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiera Wojny Krwi: Wiedźmińskich Opowieści. GWINT z ważną aktualizacją

 0