Premiera wyczekiwanego We Happy Few wkrótce; ostatnia szansa na tani zakup

Premiera wyczekiwanego We Happy Few wkrótce; ostatnia szansa na tani zakup

We Happy Few to gra niezależnego studia Compulsion Games, która zyskała niemały rozgłos na targach Gamescom 2015. Od sporego czasu była dostępna w formie tzw. Early Access, jednak niedługo z niego wyjdzie i odbędzie się pełnoprawna premiera. To także ostatni gwizdek by nabyć grę po okazyjnej cenie.

We Happy Few to gra przenosząca nas do małego  miasteczka w Anglii w alternatywnej, powojennej rzeczywistości XX wieku. Estetyka gry nawiązuje do BioShocka, lecz posiada także prominentny aspekt dystopii niczym z powieści Orwella czy filmów Terry'ego Gilliama. Mechanicznie jest to połączenie gry sandboksowej z proceduralnie generowanym światem, z elementami survivalu, a także skradanki. Niemniej jednak - czego nie można było (poza prologiem) uświadczyć w Early Access - fabuła także ma tutaj znaczenie.  We Happy Few trafiło do programu Early Access na Steam, GOG i Humble Bundle Store, jak również do Game Preview Program na Xbox One / Windows 10 w lipcu 2016. Od momentu udostępnienia produkcji w tej formie minęło już sporo czasu, a w pewnym momencie wydawało się, że być może twórcy stanęli w martwym punkcie. Tak jednak nie jest i już niebawem  wszystko wskazuje na to, że We Happy Few pełnoprawnie zadebiutuje.

We Happy Few wygenerowało spore zainteresowanie w 2015 roku, choć nieco entuzjazm branży zdołał przez te 2 lata opaść. Gra jednak ma się już niebawem ukazać, o czym świadczy podwyżka ceny (standardowa praktyka z tytułami Early Access).

Studio Compulsion Games właśnie poinformowało o tym, że grę będzie można nabyć po niższej cenie do 16 sierpnia - 30 USD. Następnie wzrośnie ona do 51 USD. W przypadku sklepiku Microsoft Store na Xbox One / Windows 10 PC jest to 99,99 PLN. Nie jest to wcale kontrowersyjna praktyka, gdyż każdy tytuł dostępny w formie Early Access dostępny jest początkowo taniej, a później bliżej swojej właściwej premiery jego cena wzrasta (o czym Compulsion Games także wcześniej informowało). 16 sierpnia deweloperzy We Happy Few ujawnią także dalsze informacje na temat gry - a więc prawdopodobnie datę jej premiery, a także wprowadzą najnowszą aktualizację. Należy się spodziewać, że dystopijna gra survivalowo-craftingowa ukaże się jeszcze w tym roku. Posiadacze wersji na Xbox One otrzymają także dostęp do edycji na Windows 10 PC za darmo (i vice versa) w ramach Xbox Play Anywhere.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premiera wyczekiwanego We Happy Few wkrótce; ostatnia szansa na tani zakup

 0