Premierowe ceny Radeon RX Vega 64 to ściema! Idą podwyżki?

Premierowe ceny Radeon RX Vega 64 to ściema! Idą podwyżki?

Premiera kart Radeon RX Vega 64 przebiegła w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Wydajność daleka od spodziewanej, wysoki pobór prądu, braki magazynowe oraz niezbyt zachęcająca cena. Mimo wszystko karta sprzedaje się jak ciepłe bułeczki, ale to już zasługa górników. Szybkie znikanie kart z półek sklepowych, to z kolei wina niskich stanów magazynowych. Jak jednak wynika z najnowszych pogłosek, kontrowersji będzie tylko przybywać, bo obecne ceny kart AMD to tylko wabik dla pierwszych kupujących.

Według członka załogi Overclockers UK obecne ceny kart, wynoszące zgodnie z zapowiedziami AMD 499$/449£ za RX Vegę 64, nie utrzymają się długo. Ceny powoli zaczynają szybować w górę i już w wieli sklepach trzeba za nią zapłacić od 50 do 100£ więcej. Taki stan rzeczy ma związek z samym AMD, które udzieliło rabatu dla sprzedawców, aby Ci mogli rozpocząć sprzedaż po sugerowanych wcześniej cenach. Rabat ten dotyczyć ma tylko wczesnej sprzedaży, czyli najprawdopodobniej pierwszego rzutu kart i według Gibbo z Overclockers UK, wkrótce ceny poszybują w górę o okrągłe 100£!

Jeśli ceny Radeon RX Vega 64 ulegną podwyżce, wizerunek AMD może zostać mocno nadszarpnięty.

AMD ma również promować zestawy z kartami i dość mocno naciska by tak właśnie je sprzedawano. I tak oto możemy kupić RX Vegę 64 z płytą główną X370, procesorem Ryzen 7 1700X, ale z kupnem samej karty już może być problem. Przeglądając europejskie sklepy można natknąć się na niespotykanie wysokie ceny. Mindfactory.de już sprzedaje referencyjne karty za 649€ (~760$). Jeśli zapowiadana podwyżka wejdzie w życie, to AMD właściwie samo się znokautuje i wypadnie z gry. W tej cenie Vega jest kompletnie nieopłacalna w porównaniu z Pascalami konkurencji. Sklep Overclockers UK sprzedaje najtańsze GTX 1080 za 449£, czyli o całe 100£ taniej niż RX Vega 64, które wcale nie wypada lepiej w rankingach. W naszym kraju póki co karty AMD Vega RX 64 nie są dostępne i nie wiadomo kiedy trafią do sprzedaży.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premierowe ceny Radeon RX Vega 64 to ściema! Idą podwyżki?

 0