Premierowe gry PlayStation 5 nie będą dostępne na PlayStation 4

Premierowe gry PlayStation 5 nie będą dostępne na PlayStation 4

Według najnowszych nieoficjalnych informacji, premierowe tytuły na PlayStation 5 nie będą pozycjami, które będzie można uruchamiać na poprzedniej generacji. Jason Schreier podczas ostatniego podcastu Kotaku Splitscreen mówił o konsolach nowej generacji i ich tytułach premierowych. Oświadczył on, że słyszał o tytułach startowych PlayStation 5 i potwierdził, że będą one dostępne tylko na nowej konsoli. Nie określono, czy są to tylko tytuły produkcji Sony, czy również dotyczy to niezależnych producentów.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Sony nie planuje udostępniać startowych tytułów PS5 na poprzednią generację. Ma to oczywiście napędzić sprzedaż nowego sprzętu.

 

Schreier również, że nie wie, jakie plany ma Microsoft, ale zakłada, że ​​tytuły startowe na Scarlett pojawią się na nowej konsoli, a także na PC i Xbox One, podobnie jak w przypadku Halo Infinite. Schreier ujawnił także kilka interesujących informacji dotyczących funkcjonalności konsol nowej generacji. Najwyraźniej będą opcje grania przez bardzo krótki czas i wychodzenia z gry bez żadnych problemów, tak jak w przypadku oglądania filmów na Netflix i innych usługach przesyłania strumieniowego wideo.

Wcześniej w tym tygodniu dowiedzieliśmy się, że model Xbox Scarlett Lockhart jest nadal w fazie prac. Konsola jest porównywalna z PlayStation 4 Pro pod względem wydajności, nie będzie miała jednak dysku twardego i występuje jedynie jako konsola tylko do przesyłania strumieniowego. Od deweloperów oczekuje się, że wszystkie gry Scarlett będą działały zarówno na Lockheart, jak i Anaconda. Premiery PlayStation 5 i Xbox Scarlett pojawią się w sprzedaży w przyszłym roku na całym świecie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Premierowe gry PlayStation 5 nie będą dostępne na PlayStation 4

 0