Preordery na PlayStation 5 pojawiły się w Media Markt

Preordery na PlayStation 5 pojawiły się w Media Markt

Sony jeszcze nawet oficjalnie nie zapowiedziało swojej konsoli nowej generacji, ale zamówienia przedpremierowe na PlayStation 5 już wystartowały w szwedzkim Media Markt. Jak donosi niemiecki portal pcgameshardware.de, osoby zainteresowane wczesną rezerwacją swojego egzemplarza Sony PlayStation 5 mogą tego dokonać za 9999 koron szwedzkich, co daje około 950 euro. Niestety nie opublikowano żadnych nowych detali na temat konsoli, zamieszczono jednakże cześć specyfikacji, która już wcześniej pojawiała się w przeciekach. Sony oczywiście nie podało żadnej, nawet przybliżonej daty premiery, w związku z tym również i Media Markt nie wspomina, kiedy konsola pojawi się fizycznie w sklepie.

Media Markt ewidentnie szykuje się na premierę PlayStation 5.

Wnioskując po cenie, z pewnością sprzedawca przygotowuje sobie dopiero miejsce na stronie, by w odpowiednim momencie aktywować sprzedaż. Wcześniej w tym roku Mark Cerny z Sony zapowiedział przecież, że cena PlayStation 5 będzie bardzo atrakcyjna w zestawieniu z możliwościami sprzętu. Ciężko powiedzieć jak zaawansowane funkcje musiałoby zaimplementować Sony, żeby gracze byli skłonni wydać niemal 1000 euro na domową konsolę do gier. PlayStation 5 nie będzie jednak tylko ulepszeniem PlayStation 4. W kwietniu tego roku Mark Cerny powiedział, że CPU oparto o trzecią generację rodziny AMD Ryzen. Stworzony w procesie 7 nm procesor ma posiadać 8 rdzeni i korzystać z dobrodziejstw mikroarchitektury Zen 2.

Wiadomo również kilka szczegółów na tema GPU, które ma być dostosowanym do potrzeb Sony układem z rodziny Radeon Navi i oferować wsparcie dla śledzenia promieni -  techniki pozwalającej na generowanie realistycznych obrazów opierając się na analizowaniu tylko tych promieni światła, które trafiają bezpośrednio do gracza. Oprócz GPU i CPU, Sony ma zaoferować element, który choć dla większości jest oczywisty, nazwany został przez firmę prawdziwą rewelacją dla gier. Chodzi tu o zwykły dysk SSD, który ma zredukować czasy ładowania do minimum. Kilku deweloperów mogło już sprawdzić moc obliczeniową PS5 i według pogłosek APU ma oferować wyższą wydajność niż GTX 1080 od NVIDII.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Preordery na PlayStation 5 pojawiły się w Media Markt

 0