Prezentacja kart Intel Xe w czerwcu 2020? Tak sugeruje Raja Koduri

Prezentacja kart Intel Xe w czerwcu 2020? Tak sugeruje Raja Koduri

Intel Xe to samodzielne karty graficzne popularnego producenta, na które czeka coraz więcej fanów nowinek technologicznych. Dotychczas o GPU wiemy dość mało oprócz tego, że oczywiście Niebiescy planują powalczyć z konkurencją w postaci NVIDII czy AMD. Wielką niewiadomą pozostaje również termin prezentacji kart, aczkolwiek najnowsze doniesienie może nam sugerować, kiedy ów moment nastąpi. Raja Koduri zajmujący się w przedsiębiorstwie kwestiami rozwoju technologii graficznej opublikował na swoim twitterowym koncie tajemniczą grafikę prezentującą samochód z tablicą rejestracyjną zawierającą napis Think Xe stanowiącą odwołanie do przyszłych produktów Intela. Natomiast po bokach umieszczono skrót JUN (najpewniej czerwiec) oraz datę 2020.

Prezentacja kart graficznych może odbyć się w czerwcu 2020 roku podczas targów E3.

Prezentacja kart Intel Xe w czerwcu 2020? Tak sugeruje Raja Koduri

Oczywiście praktycznie z miejsca pojawiły się przypuszczenia jakoby karty graficzne z serii Intel Xe doczekały się oficjalnej prezentacji właśnie podczas targów E3 2020 odbywających się w Los Angeles. Mimo wszystko do tej rewelacji należy podchodzić z pewną dozą rezerwy, bo chociaż pochodzi z wydaje się pewnego źródła, to nie odzwierciedla stanowiska samej firmy. Z drugiej jednak strony prezentacja GPU na E3 nie jest niczym zaskakującym, ponieważ na konferencji AMD podzieliło się informacjami o Radeon RX 5700 oraz RX 5700XT. Ostatnim źródłem wspominającym karty graficzne Xe był testowy sterownik, który został opublikowany przypadkowo przez Intela. Plik oznaczony numerem 26.20.16.9999 zawierał informacje o czterech samodzielnych modelach.

Przy okazji nie zabrakło oznaczeń HP (High-Power) czy LP (Low-Power) zapewne określające produkty o wysokiej oraz niższej mocy. Warto podkreślić, że przytoczone układy wesprą technologię ray-tracingu. Czy Niebiescy zaskoczą nas wysoką wydajnością nowych GPU przekonamy się dopiero po pierwszych testach, chociaż już teraz nie brakuje głosów, że grafiki mogą rzucić rękawicę wydajniejszym i nadal drogim grafikom od NVIDII.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Prezentacja kart Intel Xe w czerwcu 2020? Tak sugeruje Raja Koduri

 0