Prezes Take-Two twierdzi, że PlayStation 5 zadebiutuje w 2020 roku

Prezes Take-Two twierdzi, że PlayStation 5 zadebiutuje w 2020 roku

Prezes Take-Two odpowiedzialnego za wydanie konsolowej serii Red Dead Redemption postanowił podzielić się swoim spostrzeżeniem odnośnie potencjalnego terminu pojawienia się w sklepach kolejnego wydania PlayStation.

Temat premiery następcy PlayStation 4 jest notorycznie poruszany zarówno przez ekspertów, jak i branżowe portale. Z kolei fani marki podzielili się na dwa obozy. Część z nich twierdzi, iż debiut nastąpi dokładnie w 2020 roku zaś pozostali wskazują nawet 2022 jako jedyny słuszny. Swój głos w sprawie postanowił zabrać prezes Take-Two, który jakiś czas temu potwierdził znaczącą rolę PC-tów w świecie gier wideo. Przytaczany przez portal DualShockers, Strauss Zelnick uważa, że realnym terminem wydania PS5 pozostaje 2020 rok, co dla jego firmy byłoby właściwym posunięciem ze strony Sony. Oczywiście sternik wydawcy serii Grand Theft Auto nie może decydować za japońską korporację, ale nie da się ukryć, iż teoretycznie może posiadać wiarygodne informacje z pierwszej ręki.

Strauss Zelnic uważa, że następca PlayStation 4 pojawi się na rynku w 2020 roku

Nie ulega wątpliwości, że Sony nie musi się absolutnie spieszyć z wypuszczeniem kolejnej konsoli, ponieważ obecna generacja sprzedaje się wyjątkowo dobrze. Najnowsze raporty mówią o 75 milionach nabytych sztuk tegoż urządzenia, a prognozy na przyszły rok są równie optymistyczne i zakładają przekroczenie 100 mln egzemplarzy. Jak więc widzimy rynkowe zapotrzebowanie jest ogromne. Do tego dochodzi wersja PS4 PRO, która trafiła do sklepów mniej więcej przed dwoma laty i musi konkurować z równie nowym Xbox One X. Dodatkowo Japończycy dość uważnie przyglądają się ruchom odwiecznego rywala, Microsoftu idącego bardziej w kierunku stopniowej ewolucji aniżeli rewolucji, co widzimy, chociażby w przypadku Windowsa.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Prezes Take-Two twierdzi, że PlayStation 5 zadebiutuje w 2020 roku

 0