Prezes Ubisoftu przewiduje koniec konsol

Prezes Ubisoftu przewiduje koniec konsol

Czy zbliżające się coraz większymi krokami nowe wydania PlayStation oraz Xboxa będą tymi ostatnimi? Sternik jednego z popularniejszych branżowych wydawców postanowił przedstawić swoją wizję przyszłości.

Do tej pory spekulowano głównie o zbliżającym się końcu obecnie panującej generacji konsol. Jednak prezes Ubisoftu postanowił pójść o krok dalej stwierdzając w najnowszym wywiadzie, że kolejne wydanie konsol może być tym ostatnim. Czynnikiem, który przyczyni się do takiego stanu rzeczy będzie w opinii Guillemota, strumieniowanie. Warto wspomnieć, iż swego czasu ów temat budził spore zainteresowanie społeczności, ale finalnie przegrał batalię z tradycyjną formą zabawy. Mimo wszystko teraz w dobie powszechnej mody na strumieniowanie różnych materiałów wideo cała koncepcja nie wydaje się kiepska. Dodatkowym atutem jest ponadto brak konieczności posiadania odpowiedniego sprzętu do uruchomienia danego tytułu poza w miarę szybkim łączem.

Według Yvesa Guillemota istnieje realna szansa, że następna generacja konsol będzie tą ostatnią

Prezes Ubisoftu przewiduje koniec konsol

Potencjalne przerzucenie się na tę formę dystrybucji eliminuje również inny dość powszechny problem w przypadku PC-tów, mianowicie piractwo. Jeżeli wszystkie pliki znajdują się w chmurze, a my dostajemy dostęp jedynie poprzez strumieniowanie nie możemy ściągnąć nielegalnej kopii danej gry. Jest to także ułatwienie dla samych deweloperów gdyż nie musieliby oni dostosowywać swoich tytułów pod zróżnicowane specyfikacje sprzętu. Niestety, choć temat jest co jakiś czas podnoszony przez branżę, to obecnie funkcjonująca usługa strumieniowania nie gwarantuje odpowiedniej jakości zabawy, jaką mamy przy graniu na konsoli. Natomiast, czy uda się rozwinąć wspomnianą usługę do odpowiedniego poziomu, to oczywiście dość rozległy temat.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Prezes Ubisoftu przewiduje koniec konsol

 0