Prima aprilis od Google. Zagraj w nietypową wersję Snake

Prima aprilis od Google. Zagraj w nietypową wersję Snake

Prima aprilis to idealny moment na uzasadnione zrobienie komuś niemądrego dowcipu. Oczywiście różnego rodzaju pranków nie mogło zabraknąć również w internecie, który 1 kwietnia jest regularnie zalewany przez fake newsy. Google postanowiło w nieco inny sposób uczcić dzisiejsze wydarzenie i zamiast kreując nieistniejące wydarzenie, nostalgicznie przypomniało nam jedną z kultowych gier z przeszłości, którą bez wątpienia jest Snake. Użytkownicy popularnej aplikacji Google Maps mogą więc odpalić słynny tytuł, klikając w specjalną ikonę węża umieszczoną w polu wyszukiwania programu. Opcję udostępniono m.in. dla posiadaczy Androida oraz iOS. Co ciekawe, w tym przypadku węża zamieniono na poruszający się po kilku planszach pociąg zabierający po drodze pasażerów.

W ramach prima aprilis Google udostępniło nietypowe wydanie kultowej gry Snake.

Prima aprilis od Google. Zagraj w nietypową wersję Snake

Przy okazji nie zabrakło wielu innych opcji transportu, jak choćby tramwaj z San Francisco czy słynny londyński autobus. Google potwierdziło, że ta żartobliwa wersja Snake'a będzie dostępna nie tylko dziś, ale przez cały tydzień, więc możemy bez zbędnej presji czasowej zabić nudę i zwyczajnie powspominać dawne czasy. Natomiast użytkownicy niekorzystający z tej aplikacji bądź niemający akurat przy sobie telefonu mogą zagrać przy pomocy klawiatury w wydanie gry dostępne na komputerowej przeglądarce, które udostępniono pod tym adresem. Z pewnością osoby kojarzące wcześniejsze dowcipy firmy doskonale wiedzą, że Google lubi sprawiać fanom niespodzianki zamiast klasycznych żartów.

Przykładowo cztery lata wcześniej amerykański gigant udostępnił nam klasyczną kopię Pac-Mana, zaś w 2018 roku bawiliśmy się w „Gdzie jest Wally?", które także pojawiło się w Google Maps. Cóż, Google na tym tle wyróżnia się względem sporej ilości konkurencyjnych firm stawiających na klasyczne dowcipy - Sony tym razem "zapowiedziało" PlayStation Keychain Memorabilia Collection, czyli limitowane gadżety związane z PlayStation, w skład których wchodzą np. breloki wielkości konsoli. Równie ciekawa jest informacja odnośnie powstania komputerowego portu Diablo Immortal (oczywiście została ona zmyślona).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Prima aprilis od Google. Zagraj w nietypową wersję Snake

 0