Prince of Persia: The Lost Crown zapowiedziany. Gra wraca do korzeni serii

Prince of Persia: The Lost Crown zapowiedziany. Gra wraca do korzeni serii

Ubisoft zapowiedział na Summer Game Fest 2023 nową odsłonę serii Prince of Persia, która powraca do korzeni i zainteresuje starszych graczy pamiętających pierwsze dwie odsłony. Oto co zaoferuje gra.

Prince of Persia wraca do korzeni

Prince of Persia: The Lost Crown to nowa część kultowej serii, która zaoferuje side-scrollową rozgrywkę 2,5D, rezygnując z perspektywy trzecioosobowej, jaką zawiera większość poprzednich części. Jest to platforormowa produkcja osadzona w mitologicznym perskim świecie. Gracz wciela się w Sargona, młodego, utalentowanego wojownika i członka elitarnej grupy zwanej Nieśmiertelnymi. Bohater zostaje wysłany na ratunek księciu Ghassanowi, z kolei samą rozgrywkę oparto na eksploracji góry Qaf, niegdyś cudownego miejsca, teraz przeklętego i wrogiego.

Prince of Persia: The Lost Crown ukaże się 18 stycznia na PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One, Switch i PC.

„Zainspirowany Metroidvanem, Prince of Persia: The Lost Crown pozwala graczom odkrywać stworzony świat we własnym tempie. Od majestatycznej Cytadeli Wiedzy po kolorowe krajobrazy Lasu Hyrkańskiego, gracze odkryją różnorodne środowiska, inspirowane perską mitologią. Zdobywając nowe moce czasu, odblokowując unikalne zdolności i łącząc je w walce, Sargon będzie stopniowo zagłębiał się w górę Qaf, rozwiązując zagadki, znajdując sekrety czy wykonując ekscytujące zadania poboczne" – opisali grę twórcy.

Data premiery i platformy docelowe Prince  of Persia: The Lost Crown

„W tej epickiej podróży Sargon będzie walczył z mitycznymi wrogami, potężnymi bossami i zaciekłymi pułapkami. Łącząc umiejętności bojowe i platformowe, gracze pokonają zepsute czasowo stworzenia, takie jak Jahandar, straszna Mantikora, strażnik Cytadeli" – dodano. Będzie więc rozwój postaci, walki z łatwiejszymi oraz silniejszymi przeciwnikami, rozwiązywanie zagadek czy eksploracja różnorodnego terenu. To wszystko podane wraz z kamerą z perspektywy klasycznych platformówek.

Prince of Persia: The Lost Crown wraca do korzeni, czyli dwóch pierwszych części serii, która narodziła się w 1989 roku. Deweloperzy próbują łączyć klasycyzm z nowoczesnością, lecz jak im to wyjdzie dopiero się okaże. Prince of Persia: The Lost Crown ukaże się 18 stycznia 2024 roku na PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One, Switch i PC.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Prince of Persia: The Lost Crown zapowiedziany. Gra wraca do korzeni serii

 0