Problemy Intela z dostawami się kończą? Partnerzy mówią, że nic z tego...

Problemy Intela z dostawami się kończą? Partnerzy mówią, że nic z tego...

Według ostatnich informacji przekazanych przez Intela, problemy z dostawami procesorów  14 nm mają się zakończyć wraz z końcem tego kwartału. Niestety, choć Intel nie wypowiada się już na ten temat, to według głównych partnerów OEM, niedobory będą się utrzymywać i sytuacja może się wcale nie zmienić przez kolejnych kilka kwartałów, o ile Intel nie wprowadzi stanowczych działań zaradczych w problemach z produkcją.  Początkowo braki w dostawach procesorów Intela miały się skończyć wraz z okresem wakacyjnym. Zbliża się jednak zima, a sytuacja jest daleka od rozwiązania. Alex Cho, prezes działu HP Personal Systems Business, stwierdził w wywiadzie dla The Register, że niedobory dotyczą wszystkich sektorów produkcji procesorów Intela i że dotyczy to wszystkich ich produktów, a nie tylko procesorów.

Zewnętrzni partnerzy donoszą, że Intel jeszcze długo będzie borykał się z problemem braków magazynowych.

 

Intel stara się wyciszać sytuację, informacje napływają z zewnętrznych źródeł. Steve Brazier, CEO Canalys, stwierdził, że jeśli problem leży w architekturze samego procesora, to termin rozwiązania problemu nie jest do określenia.  Jeśli jednak jest to tylko problem produkcyjny (coś, co Intel powinien już rozwiązać), można to zrobić każdego dnia. Intel jednak konsekwentnie milczy na ten temat, a czas płynie... Źródła z łańcucha dostaw mówią, że Intel odsuwa już większość fabryk od produkcji procesorów 14 nm i zamiast tego skupia się na 10 nm i 7 nm układach dla bardziej zaawansowanych serwerowych układów Xeon. Ostatecznie przyczyniło się to do utrzymywania niedoborów,  a opóźnienie wprowadzenia 10 nm doprowadziło do tego, że wiele zakładów produkcyjnych przestało w ogóle działać.

Jest to świetna informacja dla AMD, ponieważ mają one teraz szansę przejąć kolejnych klientów Intela. AMD co prawda miało swoje problemy z dostawami,  ale tego czasu firma wysza na prostą. Z tego powodu wielu  klientów przechodzi do obozu AMD, ponieważ ich procesory mają większą wartość, więcej rdzeni, nowoczesny zestaw funkcji i co najważniejsz - są dostępne.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Problemy Intela z dostawami się kończą? Partnerzy mówią, że nic z tego...

 0