Problemy na rynku smartfonów sprawiają, że Huawei zainwestuje w hodowlę świń

Problemy na rynku smartfonów sprawiają, że Huawei zainwestuje w hodowlę świń

Huawei zwraca się w stronę technologii dla hodowców świń, co jest bezpośrednią konsekwencją sankcji nałożonych na producenta smartfonów przez administrację Trumpa, ze względu na rzekome zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA. Były prezydent USA Donald Trump twierdził, że Huawei może udostępniać dane swoich klientów chińskiemu rządowi i prowadził otwartą wojnę handlową z wieloma chińskimi producentami, również m.in. z ZTE. W efekcie Huawei nie ma dostępu do wielu technologii, a sprzedaż ich smartfonów spada. Huawei szuka więc innych źródeł przychodów i zastosowań dla swojej technologii. Oprócz technologii sztucznej inteligencji (AI) dla hodowców trzody chlewnej Huawei współpracuje również z przemysłem wydobywczym węgla.

W związku z problemami Huawei na rynku smartfonów, firma zwraca się w kierunku bardziej tradycyjnych zajęć, jak hodowla trzody chlewnej. Firma zaproponuje m.in. rozpoznawanie "twarzy" dla świń.

W rezultacie sankcji największy na świecie producent sprzętu telekomunikacyjnego ograniczył się do tworzenia modeli 4G, ponieważ nie ma pozwolenia rządu USA na import komponentów do sprzętu obsługującego łączność 5G. Huawei został również odcięty od rozwoju 5G w wielu krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, również z powodu obaw o bezpieczeństwo narodowe. Wygląda więc na to, że Huawei szuka innych źródeł przychodów - przechodząc na usługi przetwarzania w chmurze, inteligentne pojazdy i urządzenia smart. Ma nawet plany dotyczące inteligentnego samochodu. Oprócz tego Huawei zwraca również uwagę na kilka bardziej tradycyjnych gałęzi przemysłu.

Chiny mają największy na świecie przemysł związany hodowlą świń. Na terenie kraju znajduje się ponad połowa wszystkich żywych świń na świecie. Technologia pomaga w modernizacji hodowli trzody chlewnej, dzięki wprowadzeniu sztucznej inteligencji do wykrywania chorób i śledzenia świń. Rozpoznawanie twarzy umożliwia identyfikację poszczególnych świń, podczas gdy inne technologie monitorują ich wagę, dietę i ćwiczenia.  Inni chińscy giganci technologiczni, w tym JD.com i Alibaba, już współpracują z hodowcami świń w Chinach, aby wprowadzić nowe technologie. "Hodowla trzody chlewnej to kolejny przykład tego, jak staramy się ożywić niektóre tradycyjne branże za pomocą technologii ICT (technologii informacyjno-komunikacyjnych), aby stworzyć większą wartość dla branż w erze 5G" - dodał rzecznik Huawei.

Na początku tego miesiąca założyciel i dyrektor generalny Huawei, Ren Zhengfei, ogłosił powstanie laboratorium innowacji górniczych w prowincji Shanxi w północnych Chinach. Chce opracować technologię dla kopalń, która doprowadzi do "mniejszej liczby pracowników, większego bezpieczeństwa i wyższej wydajności" oraz umożliwi górnikom "noszenie garniturów i krawatów" w pracy. Ffirma rozszerza się również na produkty konsumenckie, takie jak telewizory, komputery i tablety. "Nadal możemy przetrwać nawet bez sprzedaży telefonów" - powiedział Ren, dodając, że jest bardzo mało prawdopodobne, aby Stany Zjednoczone usunęły Huawei z czarnej listy, która zabrania firmom współpracy z chińskim producentem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Problemy na rynku smartfonów sprawiają, że Huawei zainwestuje w hodowlę świń

 0