Problemy PlayStation Portal mogą wynikać z niskiego bitrate'u urządzenia

Problemy PlayStation Portal mogą wynikać z niskiego bitrate'u urządzenia

Pierwsze recenzje PlayStation Portal były naprawdę pozytywne i podkreślały komfort rozgrywki, bardzo jasny i wyraźny ekran, a także świetną żywotność baterii. Okazuje się jednak, że ten sprzęt od Sony ma również swoje problemy, o których teraz donoszą użytkownicy. Co ciekawe, te mogą wynikać z ograniczeń bitrate'u urządzenia. 

Użytkownik Reddita znany jako LongjumpingLaw4362 odkrył niedawno, że PlayStation Portal ogranicza bitrate do średnio około 7 Mb/s, z pewnymi skokami do 11 Mb/s. Choć parametr ten może ograniczać konsola PlayStation 5, wydaje się, że tak nie jest, ponieważ klient gry zdalnej Chiaki o otwartym kodzie źródłowym umożliwia streamowanie z konsoli w zasadzie z dowolną szybkością transmisji, a próg graniczny nigdy nie został osiągnięty w teście z użyciem Steam Decka. Biorąc pod uwagę to ograniczenie, wygląda na to, że PlayStation Portal mógł być przeznaczony do streamingu poza domem, co jest sprzeczne ze sposobem, w jaki jest on reklamowany.

PlayStation Portal ogranicza bitrate do średnio około 7 Mb/s, z pewnymi skokami do 11 Mb/s.

PlayStation Portal

Obecnie funkcjonalność PlayStation Portal jest ograniczona, ale w przyszłości można ją rozszerzyć, ponieważ najwyraźniej nie ma żadnych przeszkód technicznych, które uniemożliwiałyby granie w chmurze. Urządzenie jednak zdaje się bardzo dobrze wywiązywać z obecnie powierzonego mu zadania, czyli streamingu z konsoli PS5. 

PlayStation Portal nie jest jednak pełnoprawnym handheldem, który mógłby być uznany za następcę PlayStation Vita. Niemniej wiele redakcji chwali jakość PlayStation Portal, gdyż urządzenie zapewnia rozgrywkę w 60 klatkach, zapewniając graczom naprawdę dobre wrażenia. Co więcej, bateria pozwala nawet na 5-6 godzin zabawy, czyli znacznie więcej niż Nintendo Switch. Jednak niższy bitrate może przełożyć się na większą kompresję obrazu czy przycinanie, choć jak na razie nie słychać masowego narzekania użytkowników w tym zakresie. Będziemy jednak śledzić sprawę i jak tylko pojawią się nowe informacje na ten temat, to nie omieszkamy was o tym poinformować. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Problemy PlayStation Portal mogą wynikać z niskiego bitrate'u urządzenia

 0