Próbował przemycić 44 używane karty graficzne Radeon RX 580

Próbował przemycić 44 używane karty graficzne Radeon RX 580

Jak donosi chiński portal MyDrivers, celnicy na międzynarodowym lotnisku Pudong w Szanghaju zatrzymali pasażera, który próbował przeszmuglować 44 używane karty graficzne Radeon RX 580. Przemytnik planował odnowić grafiki i odsprzedać je z zyskiem.

Wszystkie 44 karty wyglądają identycznie i najprawdopodobniej były wykorzystywane do kopania kryptowalut. Nie wiadomo, czy osoba, która próbowała je przemycić, jest właścicielem tych kart graficznych. Po przeskanowaniu bagażu szybko zauważono, że zawierał wiele jednostek podobnie wyglądającego sprzętu. Chociaż kraje zezwalają na przewóz niektórych towarów bez konieczności konfiskaty lub ponoszenia opłat importowych, problem pojawia się, gdy towar jest przewożony bez wymaganego pozwolenia na przywóz lub, co gorsza, przechodzi przez tzw. zielony kanał, aby ominąć celników. Przewożąc takie ilości, celnicy przeważnie zakładają, że cel takiego importu nie jest osobisty, zwłaszcza gdy pasażerowie nie zgłoszą się na odprawę i spróbują przejść zielonym kanałem, tak jak było w tym przypadku.

Wszystkie 44 karty wyglądają identycznie i najprawdopodobniej były wykorzystywane do kopania kryptowalut.

rx 580

W takich przypadkach w Chinach i wielu innych krajach funkcjonariusze zwykle konfiskują wszystkie karty graficzne. Niektóre kraje zezwalają na przewóz niewielkiej ilości produktów przez Kanał Czerwony po uiszczeniu niewielkiej opłaty. Chcąc jej jednak uniknąć, wiele osób decyduje się na próbę przemycenia sprzętu komputerowego, o czym pisaliśmy już wielokrotnie. 

Przepisy obowiązujące w Chinach stanowią, że skonfiskowany sprzęt komputerowy podlega publicznej aukcji. Nie wiadomo jednak, czy te karty graficzne działają. Los przemytnika jest nieznany. 

Karty graficzne nie są jedynym sprzętem komputerowym, który jest przemycany. Wcześniej donosiliśmy o próbach przemytu innych komponentów, w tym procesorów i dysków, które były ukrywane w ramie roweru lub… homarach. W tym przypadku mężczyzna nie wykazał się taką kreatywnością, co raczej nie wpłynie jednak na wymiar kary. 

Pomimo tego, że jest to karta graficzna AMD Radeon RX 580, która debiutowała w 2018 roku, wciąż jest popularnym modelem na określonych rynkach, takich jak Chiny.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Próbował przemycić 44 używane karty graficzne Radeon RX 580

 0