Procesory Alder Lake 12. generacji - Intel zapowiada ogromny wzrost wydajności

Procesory Alder Lake 12. generacji - Intel zapowiada ogromny wzrost wydajności

Na portalu Videocardz pojawił się oficjalny slajd dotyczący procesorów Intel Alder Lake 12. generacji, który potwierdza, że ​​układy dedykowane komputerom stacjonarnym i sprzętom mobilnym nowej generacji, oferują do 20% wzrostu wydajności jednowątkowej. Na swoim oficjalnym slajdzie Intel nazywa Alder Lake "przełomową architekturą procesora". Firma twierdzi, że procesory 12. generacji zapewnią 20% wzrost wydajności jednowątkowej oraz dwukrotny wzrost w zadaniach wielowątkowych. Nowe układy będą pierwszymi procesorami wyprodukowanymi w nowym procesie 10 nm Enhanced SuperFin, który jest udoskonaloną i bardziej zoptymalizowaną wersją 10 nm SuperFin, który jest wykorzystywany do produkcji obecnych procesorów Tiger Lake.

Procesory Intel Alder Lake 12. generacji mają oferować do 20% wzrostu wydajności jednowątkowej i dwukrotnie wyższą wydajność wielowątkową.

Procesory Intel 12.generacji Alder Lake zostaną wprowadzone na rynek w drugiej połowie 2021 roku, zastępując desktopowe Rocket Lake i mobilne Tiger Lake. Intel twierdzi, że procesory Alder Lake będą dwukrotnie szybsze w przypadku obciążeń wielowątkowych, nie wiadomo jednak czy Intel odnosi się tutaj do Rocket Lake, czy Tiger Lake. W tym miejscu Intel wspomina o swoich nowych, wysokowydajnych rdzeniach Gracemont i wbudowanym sterowanym sprzętowo harmonogramowaniem. Seria procesorów 10 nm Enhanced Superfin będzie wyposażona w technologię Intel Hybrid Technology z małymi (energooszczędnymi) i dużymi rdzeniami (wysoka wydajność). Slajd faktycznie zawiera schemat blokowy procesora, który potwierdza, że ​​pełny układ ma oferować do 8 dużych rdzeni Golden Cove i do 8 małych rdzeni Gracemont.

Istnieje również potwierdzenie obsługi DDR5 i DDR4, platforma faktycznie będzie obsługiwać obie technologie pamięci w tym samym czasie. W przypadku mobilnego Alder Lake Intel potwierdza również obsługę LPDDR4 i LPDDR5. Intel doda również obsługę LPDDR5X w swojej linii odświeżanych procesorów Alder Lake, znanej jako Raptor Lake. Linia procesorów Intel Alder Lake 12.generacji będzie obsługiwać zarówno PCIe Gen 5, jak i PCIe Gen 4, Intel WiFi 6E (Gig+) i Thunderbolt 4.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Procesory Alder Lake 12. generacji - Intel zapowiada ogromny wzrost wydajności

 0