Procesory AMD Ryzen 7040HS opóźnione. W tym miesiącu nie zobaczymy pierwszych laptopów

Procesory AMD Ryzen 7040HS opóźnione. W tym miesiącu nie zobaczymy pierwszych laptopów

Pojawienie się na rynku laptopów wyposażonych w procesory z serii Ryzen 7040HS zostało przełożone o miesiąc. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami, nowe laptopy powinniśmy zobaczyć już w tym miesiącu. AMD poinformowało jednak, że pierwsze komputery z Ryzenami 7040HS dostępne będą dopiero w kwietniu.

Niejednokrotnie zdarzało się już, że premiery sprzętu komputerowego były opóźniane. Często w przypadku tego typu sytuacji chodziło o zdobycie dodatkowe czasu na dopracowanie urządzeń. Zgodnie z pierwotnymi założeniami, w tym miesiącu mieliśmy zobaczyć na rynku pierwsze laptopy wyposażone w procesory z linii Ryzen 7040HS. Okazuje się jednak, że na te konstrukcje będziemy musieli poczekać nieco dłużej. Jak podaje serwis AnandTech, otrzymali oni wiadomość od AMD, w której producent procesorów wyjaśnił, że pierwsze laptopy z nowymi Ryzenami zobaczymy dopiero w kwietniu.

Zgodnie z pierwotnymi założeniami, w tym miesiącu mieliśmy zobaczyć na rynku pierwsze laptopy wyposażone w procesory z linii Ryzen 7040HS. Okazuje się jednak, że na te konstrukcje będziemy musieli poczekać nieco dłużej.

"Aby dostosować się do gotowości platformy i zapewnić jak najlepsze wrażenia użytkownikom, oczekujemy teraz, że nasi partnerzy OEM wprowadzą na rynek pierwsze notebooki wyposażone w procesory Ryzen z serii 7040HS w kwietniu." -  napisało AMD.

To dobra decyzja. Lepiej opóźnić nieco premierę i wyeliminować więcej błędów niż kosztem jakości jak najszybciej wprowadzić nowe produkty do sprzedaży. Seria Ryzen 7040HS (Phoenix) będzie korzystać z potencjału architektury Zen 4 w przypadku CPU oraz RDNA 3 dla GPU. Nie zabraknie również obsługi pamięci LPDDR5 oraz interfejsu PCIe 5.0.

W skład serii wchodzą łącznie 3 jednostki. Flagowy model to Ryzen 9 7940HS oferujący 8 rdzeni taktowanych zegarem do 5,2 GHz i 16 wątków. Współpracuje on ze zintegrowaną grafiką z 12 jednostkami obliczeniowymi i częstotliwością pracy 2,8 GHz.

Dalej mamy 8-rdzeniowego i 16-wątkowego Ryzena 7 7840HS, który oferuje bardzo podobną specyfikację do umieszczonego wyżej w hierarchii Ryzena 9. Z różnic możemy wymienić nieco niższy zegar bazowy (3,8 GHz) i boost (5,1 GHz) oraz trochę słabsze iGPU.

Serię zamyka 6-rdzeniowy i 12-wątkowy Ryzen 5 7640HS z taktowaniem do 5 GHz oraz zintegrowanym GPU z 8 jednostkami obliczeniowymi i zegarem 2,6 GHz. Warto zatem wstrzymać się jeszcze chwilę z zakupem nowego sprzętu. Planujecie w najbliższym czasie upgrade laptopa?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Procesory AMD Ryzen 7040HS opóźnione. W tym miesiącu nie zobaczymy pierwszych laptopów

 0