Procesory AMD Ryzen zadebiutują już w lutym?

Procesory AMD Ryzen zadebiutują już w lutym?

Do tej pory wiedzieliśmy, że procesory AMD Ryzen zadebiutują w pierwszym kwartale 2017 roku, czyli najpóźniej pod koniec marca. Okazuje się jednak, że debiut może być trochę szybszy niż się spodziewaliśmy. AMD Ryzen najprawdopodobniej pojawią się na sklepowych półkach już na przełomie lutego i marca.

Skąd taka informacja? Z opisu prezentacji AMD na zbliżającym się GDC 2017. W trakcie imprezy, dwóch pracowników firmy z Sunnyvale – Ken Mitchell i Elliot Kim – ma mieć prezentację na temat układów. Mają w niej mówić o samej architekturze, ale też zarządzaniu energią i optymalizacji. Normalnie nie byłoby to specjalnie interesujące dla odbiorcy końcowego. Ale jedno zdanie wszystko zmienia.

W opisie prezentacji możemy przeczytać: „introduction to the recently-launched AMD Ryzen CPU”. Oznacza to, że wystąpienie Mitchella i Kima odbędzie się już po debiucie procesorów z architekturą Zen. Dokładna data prezentacji nie jest jeszcze znana. Na ten moment wiemy, że GDC 2017 będzie trwać w dnia od 27 lutego do 3 marca. Nie jest wykluczone, że CPU AMD Ryzen trafi do sprzedaży krótko przed imprezą lub nawet w jej trakcie.

Warto jednak podejść do informacji z lekkim przymrużeniem oka. Co prawda wszystko wskazuje na to, że układy zadebiutują na przełomie lutego i marca, ale nie jest to informacja oficjalna. Dlatego lepiej traktować ją jako pewnego rodzaju wskazówkę, a nie fakt.

AMD Ryzen GDC 2017

Pokaż / Dodaj komentarze do: Procesory AMD Ryzen zadebiutują już w lutym?

 0