Procesory Intel Comet Lake dopiero w 2020 roku, według nowego przecieku

Procesory Intel Comet Lake dopiero w 2020 roku, według nowego przecieku

Przed dwoma dniami pisaliśmy o dużym przecieki ze stajni Intela, który zdradzał domniemaną ofertę procesorów Comet Lake-S, stanowiącą odpowiedź na procesory Ryzen 3000 od AMD. Wygląda na to, że nie będzie to szybka odpowiedź, a tak przynajmniej sugerują kolejne przecieki na temat tych CPU. W sieci ukazały się bowiem nowe slajdy, które opublikowano na stronie XFastest i wynika z nich, że na premierę układów Comet Lake, które dostarczą pierwsze mainstreamowe 10-rdzeniowe modele od Niebieskich, poczekamy aż do przyszłego roku. Oznacza to, że Czerwoni mogą cieszyć się swobodnym panowaniem na rynku procesorów przynajmniej do końca roku, w tym także w newralgicznym dla sprzedaży ostatnim kwartale z sezonem przedświątecznej gorączki zakupów. Zanim zabrniemy jednak dalej, warto wyjaśnić, że choć opublikowane slajdy odpowiadają stylem i formą dotychczasowym dokumentom Intela, to podesłane miały zostać do XFastest e-mailem przez anonimowe źródło, więc lepiej podchodzić do nich ze sporym dystansem. Tym bardziej, że występują tu pewne rozbieżności z poprzednim przeciekiem.

Slajdy potwierdzają, że w ramach procesorów Comet Lake-S otrzymamy 10-rdzeniowe i 20-wątkowe modele, które będą instalowane w podstawce LGA 1200.

Procesory Intel Comet Lake dopiero 2020 roku, według najnowsze przecieku

Grafiki potwierdzają, że w ramach procesorów Comet Lake-S otrzymamy 10-rdzeniowe i 20-wątkowe modele, które będą instalowane w podstawce LGA 1200, która, jak nazwa wskazuje, oferować będzie o 49 pinów więcej niż obecnie stosowane gniazdo LGA 1151, więc można zapomnieć o wstecznej kompatybilności nadchodzących CPU (co warto podkreślić, brak kompatybilności potwierdzał także poprzedni przeciek, ale wspominał o podstawce LGA 1159, a nie LGA 1200). Co więcej, nowe układy przynieść mają także wsparcie dla Wi-Fi 802.11ax, RST 17 i innych technologii, natomiast najwyższe TDP wynosić ma tu 125 W (ponownie mamy tu pewną rozbieżność, ponieważ w poprzednim przecieku najmocniejszy układ oznaczony był mocą 105 W, ale niewykluczone, że ten nie zdradzał jeszcze całej oferty lub Intel przygotowuje grunt pod kolejne modele). Całość sparowana będzie z nowymi chipsetami z serii Intel 400.

Procesory Intel Comet Lake dopiero 2020 roku, według najnowsze przecieku

Slajd podaje, że premiera procesorów Comet Lake planowana jest przez Intel na pierwszy kwartał 2020 roku. Ten nie zdradza jednak żadnych konkretnych modeli, więc nie możemy zweryfikować autentyczności poprzedniego przecieku, gdzie ujawniono choćby topowy układ Core i9-10900KF. Co istotne jednak, dokument sugeruje, że seria Comet Lake stanowić ma ofertę Intela na pierwszy i drugi kwartał przyszłego roku, co oznaczałoby, że 10 nm układy Ice Lake nie pojawią się szybciej niż w trzecim kwartale 2020 roku. Prawdopodobne jest także, że platforma LGA1200 zadebiutuje wraz z Comet Lake, a następnie rozszerzy się o układy Ice Lake, w innym wypadku Niebiescy zmuszaliby nas do potencjalnej wymiany płyty głównej w ciągu pół roku.

Procesory Intel Comet Lake dopiero 2020 roku, według najnowsze przecieku

Pokaż / Dodaj komentarze do: Procesory Intel Comet Lake dopiero w 2020 roku, według nowego przecieku

 0