Procesory Intela mogą zwiększać możliwości GPU od NVIDII i AMD

Procesory Intela mogą zwiększać możliwości GPU od NVIDII i AMD

Intel wyjaśnił podczas internetowej prezentacji GDC 2020, w jaki sposób ich procesory mogą wykorzystać istniejące funkcje w DirectX 12 do pracy z dedykowanymi kartami graficznymi Nvidia i AMD (oraz ich własnymi nadchodzącymi kartami graficznymi Intel Xe ) w celu zwiększenia liczby klatek na sekundę w grach. Prezentację on-line prowadził Allen Hux z Intela. Games Developer Conference (GDC) zostało przeniesione do internetu ze względu na koronawirusa i jest ograniczone do zdalnych wystąpień deweloperów i firm. Hux wyjaśnił, w jaki sposób dedykowane układy GPU mogą korzystać ze zintegrowanego układu graficznego wewnątrz procesora (który w innym przypadku nie byłby wykorzystywany, gdy używany jest zewnętrzny układ GPU).

Procesory Intela mogą pomóc w zwiększeniu możliwości układów graficznych konkurencyjnych firm. Zintegrowany układ może pracować równocześnie z kartą dedykowaną, przejmując mniej wymagające zadania.

 

Podejrzewać można, że Intel pracuje nad sposobem, aby procesor i nadchodzące układy GPU współpracowały ze sobą, aby zwiększyć wydajność karty graficznej, jednak wydaje się, że istnieje możliwość, aby ta funkcja była również wykorzystana do zwiększenia wydajności układów Nvidii oraz karty graficznych AMD. To potencjalne wsparcie wydajności bez względu na preferowaną platformę, zdaje się być świetną wiadomością. Procesory Intela mogą pomóc w zwiększeniu możliwości układów graficznych konkurencyjnych firm, co wynika z istniejącej funkcji Microsoft DirectX 12 API, która pozwala na korzystanie z wielu procesorów graficznych różnych firm. Wcześniej aby korzystać z zestawów z wieloma GPU, przeważnie wymagane było posiadanie kart tej samej firmy oraz tego samego modelu (SLI i CrossFire). Dzięki DirectX 12 można teraz używać różnych układów GPU różnych producentów (o ile gra obsługuje tę funkcję), a Intel wykorzystuje to na swoją korzyść.

Oczywiście nie sprawi to, że magicznie słabszy RTX 2060 zmieni się we flagowego RTX 2080, jednak użycie procesora do odciążenia niektórych zadań obliczeniowych, pozostawiając dedykowaną kartę graficzną skoncentrowaną na bardziej intensywnych zadaniach, może prowadzić do konkretnego wzrostu liczby klatek na sekundę - szczególnie w urządzeniach takich jak laptopy do gier, które mają słabsze możliwości graficzne. Mogłoby to również doprowadzić do polepszenia możliwości laptopów i ich dalszego odchudzania. Mniejsze sprzęty mogłyby oferować wydajność na niezmienionym poziomie, mimo gorszych podzespołów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Procesory Intela mogą zwiększać możliwości GPU od NVIDII i AMD

 0