Procesory Kirin pozostają na wyłączność marek Huawei i Honor

Procesory Kirin pozostają na wyłączność marek Huawei i Honor

Pomimo wcześniejszych doniesień pochodzących z obozu chińskiego producenta o rozszerzeniu dostępności procesorów Kirin, póki co element ten pozostanie układem montowanym wyłącznie w smartfonach Huawei i Honor. 

Jeszcze niedawno w branży mówiło się o rozszerzeniu dostępności procesorów Huawei na całym świecie poprzez umowy partnerskie z innymi producentami smartfonów, co miało zbliżyć Huawei do osiągnięć Samsunga. Podczas konferencji Huawei Global Analyst Conference firma zaprzeczyła jednak tym doniesieniom, podkreślając, że na chwilę obecną nie ma żadnych planów udostępniania procesorów innym markom. Posiadanie własnych procesorów daje Huawei ogromną przewagę w kwestii optymalizacji smartfonów nad konkurencją, która nie ma takich możliwości. Firma może nie tylko szybko dokonywać adaptacji produkowanych układów do potrzeb rynkowych, ale również tworzyć chipy zaprojektowane specjalnie dla urządzeń w których się docelowo znajdą.

Huawei już 4 lata temu myślało o wcięciu na ekranie, które jest obecnie tak popularne wśród producentów

Co więcej Huawei może również modyfikować swoją nakładkę EMUI na system Android dostosowując ją do procesora. Wszystko to sprawia, że firma nie jest zainteresowana dzieleniem się swoimi procesorami z innymi. Zamiast tego chiński producent będzie kontynuował swoją strategię, a procesory Kirin produkowane przez należącą do Huawei firmy HiSilicon pojawiać się będą jedynie w urządzeniach Huawei i Honor. Warto jednak zauważyć, że Huawei nie opiera się jedynie na swoich rozwiązaniach. Procesory Qualcomm i MediaTek będą dalej wykorzystywane w niektórych urządzeniach z niższej półki. Jednakże wszystkie smartfony klasy premium będą napędzane wyłącznie procesorami Kirin. Firma wypowiedziała się również na temat kontrowersyjnego wcięcia na ekranie w stylu iPhone X, podkreślając, że sami myśleli o tym już 4 lata temu, jednakże zdecydowano się trzymać proporcji 16:9 w obawie przed gwałtownym sprzeciwem klientów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Procesory Kirin pozostają na wyłączność marek Huawei i Honor

 0