Procesory Ryzen Threadripper 5000 z premierą w sierpniu? Nowe przecieki

Procesory Ryzen Threadripper 5000 z premierą w sierpniu? Nowe przecieki

Pomimo faktu, że architektura Zen 3 zadebiutowała na rynku pod koniec ubiegłego roku i zdążyła już nawet trafić na platformy mobilne, to AMD wciąż milczy na temat procesorów HEDT z serii Ryzen Threadripper 5000, które bazować będą na tej technologii. Ostatnie Threadrippery 3000 debiutowały na rynku w listopadzie 2019 roku, więc czekamy na nowe modele już blisko półtora roku. Ich kolejna generacja, znana pod nazwą kodową „Chagall”, będzie kompatybilna z obecnymi płytami głównymi TRX40, dlatego producenci płyt głównych czekają na nową aktualizację firmware’u AGESA z obsługą tych układów, nie wspominając o ich próbkach inżynieryjnych. Fakt, że nie były one jeszcze dystrybuowane, może potwierdzać plotkę o przesunięciu daty premiery.

Znany „plotkarz” KittyYYuko (którego kojarzyć możecie też jako KittyCorgi) napisał na Twitterze, że nowe Threadrippery zadebiutują w sierpniu.

Procesory Ryzen Threadripper 5000 z premierą w sierpniu? Nowe przecieki

Znany „plotkarz” KittyYYuko (którego kojarzyć możecie też jako KittyCorgi) napisał na Twitterze: „Ponadto, w sierpniu AMD wypuści procesory ThreadRipper nowej generacji”. To pierwsza data premiery, o której słyszeliśmy w przypadku serii Threadripper 5000, ale nie wiemy, czy jest ona prawdziwa, więc radzimy nie brać jej jak pewnik. Według informacji portalu VideoCardz AMD miało pewne problemy z pracami nad nowymi Threadripperami opartymi na architekturze Zen 3. Próbki inżynieryjne, które były testowane kilka tygodni temu, podobno nie zapewniały takiego samego wzrostu wydajności, jak CPU Ryzen 5000 dla AM4. Z tego powodu wielu partnerów AMD odpowiadających za płyty główne nie ma obecnie żadnych informacji na temat rozwoju Threadripperów 5000 i nadal czeka na aktualizację od AMD (o ile seria ta wciąż znajduje się w planach producenta).

Co jednak ciekawe, HWinfo niedawno otrzymało aktualizację, która podaje, że oprogramowanie będzie teraz w stanie wykryć następną generację Threadripperów: „Ulepszone wykrywanie AMD ThreadRipper PRO i ThreadRipper nowej generacji”. Nie jest jasne, czy aktualizacja opiera się tylko na wczesnych informacjach o CPUID, czy też twórca oprogramowania ma dostęp do informacji objętych embargiem, które zdawałoby się potwierdzać, że seria Ryzen Threadripper 5000 zostanie wypuszczona na rynek w nadchodzących miesiącach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Procesory Ryzen Threadripper 5000 z premierą w sierpniu? Nowe przecieki

 0