Producenci DRAM chcą wzrostu cen. Przychody spadły o 21%, a największe straty ma...

Producenci DRAM chcą wzrostu cen. Przychody spadły o 21%, a największe straty ma...

Przedłużająca się zwiększona podaż pamięci DRAM i niski popyt powodują spadek ich cen, co skutkuje znacznym zmniejszeniem przychodów producentów. W samym tylko kwartale spadły one o 21% dla całego rynku, przy czym największy spadek odnotowała firma SK hynix.

Sytuacja na rynku pamięci DRAM jest korzystna dla konsumentów, ponieważ występuje nadpodaż, a ceny spadają. Producenci są jednak dalecy od zadowolenia, bo ich przychody spadają i muszą zacząć ograniczać produkcję układów pamięci, których nie są w stanie sprzedać. Według TrendForce, w ciągu zaledwie jednego kwartału przychody na rynku chipów DRAM spadły o 21,2%, co jest dość dużą liczbą.

Klienci powinni korzystać z niskich cen pamięci DRAM, bo producenci dążą do odwrócenia sytuacji.

Przychody Samsunga ze sprzedaży układów pamięci spadły o prawie jedną czwartą, a jego udział w rynku (w wartości finansowej) nieznacznie zmniejszył się, ale wciąż pozostaje na poziomie prawie połowy rynku (43,2%). Zarówno liczba chipów, jak i średnia cena spadły. Micron, zajmujący drugie miejsce, odnotował niewielki spadek o niecałe 4%, co pozwoliło mu awansować z trzeciego na drugie miejsce w rankingu producentów pamięci, z udziałem w rynku wynoszącym 28%. Mimo wzrostu sprzedaży, przychody wciąż spadały ze względu na znacznie niższe ceny pamięci. SK hynix zanotował największy spadek, wynoszący prawie 32%. To spowodowało utratę drugiego miejsca, a obecnie zajmuje trzecią pozycję z udziałem w rynku na poziomie prawie 24%. Podobnie jak w przypadku Samsunga, zarówno średnia cena, jak i liczba jednostek spadły. Pozostali producenci to dużo mniejsi gracze.

To już trzeci kwartał z rzędu, w którym sprzedaż pamięci spada. Tempo spadku może jednak spowolnić w najbliższym czasie. Większość producentów planuje ograniczyć produkcję, a w przypadku Samsunga fabryki powinny pracować na 77% mocy produkcyjnych, Microna na 74%, a SK hynix na 82%. Oczekuje się, że spodziewane ożywienie zainteresowania telewizorami, w których również wykorzystywane są pamięci DRAM, może nieco poprawić sytuację.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Producenci DRAM chcą wzrostu cen. Przychody spadły o 21%, a największe straty ma...

 0