Producenci SSD zaczynają ostrzegać osoby kopiące kryptowalutę Chia przed utratą gwarancji

Producenci SSD zaczynają ostrzegać osoby kopiące kryptowalutę Chia przed utratą gwarancji

Producenci nośników pamięci masowej zaczynają ostrzegać klientów, którzy używają swoich dysków SSD do wydobywania kryptowalut, a dokładniej do kopania waluty Chia, wymagającej przestrzeni dyskowej. Mając świadomość, że szybkie wydobywanie kryptowaluty Chia Coin może powodować zużycie dysków SSD, GALAX ostrzegł swoich chińskich klientów, że procedura wydobywania powoduje wyższe niż zwykle zapisy na dysku SSD, co może spowodować spowolnienie, a nawet trwałe uszkodzenie z powodu nadmiernego użytkowania. Oznacza to, że uszkodzenie dysku na skutek takiego jego użytkowania nie podlega gwarancji i dobrze, żeby użytkownicy mieli tego świadomość. Biorąc pod uwagę popularność, jaką w ostatnim czasie zyskuje ta kryptowaluta, spodziewać można się podobnych stanowisk innych producentów. 

Producenci nośników pamięci masowej zaczynają ostrzegać klientów, którzy używają swoich dysków SSD do wydobywania kryptowaluty Chia.

Pełne oświadczenie GALAX (przetłumaczone z języka chińskiego): „Jeśli użytkownicy używają naszych produktów SSD do wydobywania/farmingu i innych nietypowych operacji, wielkość zapisu danych jest znacznie wyższa niż standardowa w trakcie codziennego użytkowania, a dysk SSD spowolni lub zostanie uszkodzony z powodu nadmiernej ilości zapisanych danych. Obsługa posprzedażowa naszej firmy po przeprowadzeniu testów i określeniu uszkodzenia, zgodnie z naszymi przepisami dotyczącymi zapewnienia jakości produktów SSD, ma prawo odmówić świadczenia usług gwarancyjnych. Ostateczne prawo do interpretacji należy do spółki”. Nie da się ukryć, że Chia Coin bardzo szybko zyskuje fanów na rynku azjatyckim, zwłaszcza w Chinach. Kryptowaluta nie została jeszcze uruchomiona na Blockchain i nie wiadomo, kiedy to nastąpi, jednak nadal istnieje kilka farm wydobywających kryptowaluty inwestujące w dyski HDD i SSD, co spowodowało, że dostawy urządzeń pamięci masowej prawie się wyczerpały.

Proces wydobywania Chia Coin wymaga dużej ilości wolnego miejsca i wykonuje kilka operacji odczytu i zapisu. W tym przypadku wytrzymałość (TBW) jest równie ważna jak szybkość, więc konsumenckie dyski SSD nie są najlepszym wyborem do wydobywania ze względu na ich niższą wytrzymałość, a wykonywanie tych operacji znacznie skróci żywotność nośnika półprzewodnikowego. Dlatego celem górników są przede wszystkim dyski twarde i profesjonalne dyski SSD. Kilku chińskich producentów zapowiedziało dyski SSD i urządzenia pamięci masowej przeznaczone specjalnie do kopania, które są obecnie masowo produkowane i wkrótce mają trafić do sprzedaży, ale może to być tylko zabieg marketingowy i niewykluczone, że będą to standardowe dyski z nowymi etykietami, sprzedawane w wyższych cenach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Producenci SSD zaczynają ostrzegać osoby kopiące kryptowalutę Chia przed utratą gwarancji

 0