Producent komputerów rezygnuje z dysku SSD Samsunga. Niezawodność jest kluczowa

Producent komputerów rezygnuje z dysku SSD Samsunga. Niezawodność jest kluczowa

Puget Systems - znany amerykański producent komputerów - wyrzucił ze swojej oferty jeden z modeli dysków SSD Samsunga, co jest efektem ostatnich doniesień o problemach z gwałtowną degradacją żywotności.

Niedawne doniesienia z dyskami Samsunga potwierdza również Pudget. Firma zauważyła anomalie już w zeszłym roku, gdy producent komputerów osobistych zaczął zgłaszać Koreańczykom nienormalnie wysokie wskaźniki awaryjności w dysku Samsung 980 Pro 2 TB. Obie firmy pracowały nawet wspólnie nad określeniem przyczyny problemów, a rozwiązaniem ma być wydana ostatnio poprawka firmware dysku. Niestety nowszy model Samsung 990 Pro wykazuje podobne objawy.

Puget w przeszłości zapewniał klientów o niezawodności dysków Samsunga. Teraz musieli wycofać tę rekomendację, przechodząc na dyski Sabrent.

Wielu użytkowników zgłasza, że dyski 990 Pro cierpią na tę samą przypadłość, co starszy model. Puget ma świadomość, że Samsung bada obecnie te doniesienia, ale w międzyczasie u zdecydował się przejść na alternatywną ofertę produktów. W przypadku dysków NVMe o pojemności 1 TB i 2 TB firma oferuje teraz dyski SSD firmy Sabrent. Puget od jakiegoś czasu używa dysków Sabrent o pojemności 4 TB i 8 TB i nie ma z nimi żadnych problemów. Ich najmniejszą opcją o pojemności 500 GB pozostanie Samsung 980 Pro.

William George z Puget powiedział, że zwykle nie ogłaszają takich zmian w swojej linii produktów, ale uznali, że w tej sytuacji było to konieczne, biorąc pod uwagę, że w przeszłości tak otwarcie mówili o niezawodności Samsung SSD.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Producent komputerów rezygnuje z dysku SSD Samsunga. Niezawodność jest kluczowa

 0