Producent konsol blokuje ważny element rozgrywki w Fallout 76

Producent konsol blokuje ważny element rozgrywki w Fallout 76

Kiedy świat obiegła wieść, że nowy Fallout jest nastawiony na oferowanie rozgrywki wieloosobowej, wiele osób miało nadzieję, na możliwość toczenia bojów pomiędzy platformami. Niestety, póki co jest to nierealne.

W ubiegłym miesiącu podczas targów E3 Bethesda oficjalnie pokazała nową produkcję z rodziny Fallout. Gracze zostali co prawda nieco zaskoczeni, bo choć do tej pory niemal cała seria Fallout nastawiona była na fabularną kampanię, która była powodem popularności serii, tak tym razem Fallout 76 pozbawiony będzie tego elementu. W nowej odsłonie główny nacisk położono na rozgrywkę wieloosobową. Produkcja będzie dostępna w październiku tego roku równocześnie na Xbox One, PlayStation 4 oraz PC, jednakże jak wynika z wypowiedzi głównego producent Bethesdy wbrew oczekiwaniom, nie będzie będzie możliwości rozgrywki między platformami. I nie chodzi tu wcale o możliwości gry. Kłody pod nogi rzuca tutaj producentom jedna z firm i nie jest to pierwszy tego typu konflikt. 

To nie pierwszy raz kiedy Sony blokuje pomysły producentów. Podobny przypadek widzieliśmy w Fortnite

Todd Howard powiedział w wywiadzie, że chciałby umożliwić graczom rozgrywki pomiędzy platformami w Fallout 76, jednakże w chwili obecnej nie jest to możliwe. Powodem po raz kolejny jest firma Sony, która "nie jest tak pomocna, jak wszyscy by chcieli". Sony podobnym działaniem już zdążyło zirytować graczy. Przypominamy, że producent PlayStation zablokował możliwość rozgrywek pomiędzy graczami Nintendo Switch a PlayStation 4 w Fortnite. Podczas targów E3 przedstawiciel Sony utrzymywał, że w Sony "jesteśmy otwarci na naszą społeczność PlayStation i wsłuchujemy się w potrzeby zwiększające przeżycia związane z grami" oraz dodał, że już pozwolili na rozgrywki pomiędzy PC, Mac, iOS oraz urządzeniami na Androidzie. Po fali krytyki Sony może jednak faktycznie zacząć słuchać fanów, bo z kategorycznego "nie", ich podejście zmieniło się na "szukamy pośród wielu możliwości".

Pokaż / Dodaj komentarze do: Producent konsol blokuje ważny element rozgrywki w Fallout 76

 0