Producent paneli OLED wspomina o Nintendo Switch Pro

Producent paneli OLED wspomina o Nintendo Switch Pro

Wydaje się coraz bardziej prawdopodobne, że Nintendo wkrótce wypuści ulepszoną konsolę Switch. Od dawna słyszymy pogłoski, że Nintendo chce wypuścić nowego Switcha z wyświetlaczem OLED - a teraz producent tychże wyświetlaczy OLED mógł się nieco wygadać. Universal Display Corp, dostawca ekranów dla producentów urządzeń, takich jak Nintendo, przeprowadził niedawno sprawozdanie finansowe dla inwestorów za pierwszy kwartał tego roku. Podczas zebrania dyrektor generalny firmy, Steven V. Abramson, powiedział "Nintendo wybrało ekran OLED do nowego Switch Pro ze względu na zalety OLED w postaci wyższego kontrastu i krótszych czasów reakcji".

Producent paneli OLED mógł powiedzieć odrobinę za dużo podczas spotkania inwestorów i nawiązał do nadchodzącego Nintendo Switch Pro.

Zdanie to padło podczas szerszej dyskusji na temat rozwoju ekranów OLED, które zaczynają być coraz częściej stosowane również na rynku laptopów, co prowadzi do wyższej sprzedaży tych paneli. Universal Display Corp nie twierdzi, że jest firmą, która będzie dostarczać Nintendo wyświetlaczy OLED, ale wydaje się, że Switch Pro jest tajemnicą poliszynela wśród producentów sprzętu.

Wcześniejsze doniesienia mówią, że następna generacja konsoli Nintendo Switch, podobno doczeka się wsparcia ze strony technologii NVIDIA DLSS (Deep Learning Super Sampling). Następna wersja konsoli Nintendo Switch (z dopiskiem Pro) rzekomo będzie wyposażona w układ Ada Lovelace i może pojawić się już na początku 2022 roku. Niestety, musimy poczekać na potwierdzenie tych wszystkich rewelacji, bo Nintendo jak zawsze nabrało wody w usta.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Producent paneli OLED wspomina o Nintendo Switch Pro

 0