Profesjonalny gracz zbanowany na Twitch za wiek. Teraz musi grać z mamą

Profesjonalny gracz zbanowany na Twitch za wiek. Teraz musi grać z mamą

W maju tego roku, jeden ze streamerów występujących w serwisie Twitch -  Turner 'Tfue' Tenney pozwał amerykańską drużynę esportową Faze za jego zdaniem nieuczciwe zapisy w kontrakcie. W treści pozwu można było znaleźć również informacje o innym graczu Faze o pseudonimie H1ghSky1, który jednocześnie również był streamerem Fortnite. W treści dokumentu ujawniono, że H1ghSky1 miał zaledwie jedenaście lat, kiedy pierwszy raz podpisał umowę. W tym tygodniu konto tego streamera miało jeszcze 500000 obserwatorów i niestety dla niego, konto to zostało zawieszone. H1ghSky1, którego prawdziwe imię to Patrick, przerzucił się natychmiast na YouTube, gdzie potwierdził, że ma obecnie dwanaście lat i nie spełnia regulaminowego wymogu Twitch, który mówi, że użytkownicy serwisu muszą mieć więcej niż 13 lat.

H1ghSky1 skłamał, co oczywiście zasługuje na naganę, z drugiej strony osiągnięcia 12-latka budzą podziw.

"Ok, jestem ponownie, streamuję na YouTube. Moje konto Twitch zostało zawieszone, bo mam za mało lat. Tak, mam 12 lat" - powiedział Patrick - "Skłamałem tylko dlatego, żeby spełnić swoje marzenie o byciu streamerem. To było moje marzenie od długiego czasu i pracowałem półtora roku, żeby to osiągnąć. Przepraszam, że skłamałem". YouTube ma nieco mniej restrykcyjne podejście, jednakże z powodu federalnych wytycznych, aby Patrick mógł prowadzić transmisje, musi w nich aktywnie uczestniczyć jego matka, która pełni rolę nadzorcy. Całe zamieszanie nie wpłynęło raczej na reputację młodego streamera, który na YouTube ma już 900000 subskrybentów.

To jednak nie koniec kłopotów H1ghSky1. EPic Games dołączyło do Twitch i również postanowiło ukarać go za kłamstwo. Został on całkowicie usunięty z tabeli wyników, co jest dość brutalnym posunięciem i ma zakaz uczestniczenia w rozgrywkach turniejowych, dopóki nie ukończy trzynastu lat, co również jest wymogiem polityki Epic. Wcześniej nikt tego nie weryfikował i 12-letni gracz zdołał wygrać 5000 dolarów podczas turniejów Winter Royale i Blackhead Cup. Nie wiadomo czy drużyna Faze zostanie ukarana za kłamstwo na temat wieku Patricka i zabranie go na zawody.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Profesjonalny gracz zbanowany na Twitch za wiek. Teraz musi grać z mamą

 0