Programy antywirusowe oznaczają uTorrent jako potencjalne zagrożenie?

Programy antywirusowe oznaczają uTorrent jako potencjalne zagrożenie?

Programy antywirusowe, w tym także Windows Defender, zaczęły wyświetlać ostrzeżenia o potencjalnym zagrożeniu, które może stanowić dla użytkownika klient uTorrent.

Użytkownicy zaobserwowali takie zachowanie programów antywirusowych po ostatniej aktualizacji uTorrent. Takie komunikaty i ostrzeżenia o wirusach są szczególnie niepokojące, tym bardziej, że z tego klienta korzysta regularnie wiele milionów użytkowników z całego świata, co sprawia, że ta aplikacja jest jedną z najpopularniejszych aplikacji tego typu. Warto zaznaczyć, że właścicielem uTorrent jest BitTorrent Inc, który po otrzymaniu informacji o potencjalnym zagrożeniu wywoływanym przez uTorrent, poinformował, że problem został już przez nich sprawdzony i nie zostały znalezione jakiekolwiek nieprawidłowości oraz powody, dla których np. Windows Defender miałby wyświetlać ostrzeżenia o zagrożeniu. 

Być może problem stanowią instalacje adware dołączone do instalatora uTorrent

bittorrent_utorrent

Co ciekawe, programiści uTorrent uważają, że aplikacja jest zgodna między innymi ze standardami Clean Software Alliance. Częścią problemu, dlaczego pojawiają się takie ostrzeżenia, mogą być opcjonalne instalacje dołączone do instalatora. W takim przypadku warto uważnie sprawdzić, co dokładnie będzie instalowane i odznaczyć niechciane instalacje. Pojawiła się już także teoria, że komunikaty wyświetlane przez Windows Defender, mogą być metodą Microsoftu na zniechęcenie użytkowników do piractwa, jednak na razie jest to tylko teoria. Obecnie pozostaje poczekać na wyjaśnienie dlaczego użytkownicy otrzymywali ostrzeżenia po ostatniej aktualizacji uTorrent. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Programy antywirusowe oznaczają uTorrent jako potencjalne zagrożenie?

 0