Project CARS 3 - zwiastun, gameplay i przybliżona data premiery

Project CARS 3 - zwiastun, gameplay i przybliżona data premiery

Slightly Mad Studios zapowiedziało kolejną, trzecią odsłonę swojej flagowej serii wyścigowej już pod koniec 2018 roku i długo kazało nam czekać konkretne szczegóły odnośnie Project CARS 3. Brytyjskie studio w końcu jednak zaprezentowało pierwszy zwiastun gry bazujący na jej silniku, a w sieci znaleźć można już także pierwsze materiały prosto z rozgrywki. Stosowne filmy możecie obejrzeć poniżej. Zanim przejdziemy dalej, warto najpierw przypomnieć, że choć deweloper wciąż współpracuje z wydawcą Bandai Namco, to w ubiegłym roku został wykupiony przez Codemasters, czyli firmę słynącą z gier wyścigowych, twórców takich serii, jak Formula One czy seria DiRT. Poza tym, Slightly Mad Studios jakiś czas temu zapowiedziało własną konsolę o nazwie Madbox, ale nie wiemy, czy ten projekt nie został skasowany, bo od dłuższego czasu w temacie panuje cisza.

Brytyjskie studio w końcu jednak zaprezentowało pierwszy zwiastun Project CARS 3 bazujący na silniku gry, a w sieci znaleźć można już także pierwsze materiały prosto z rozgrywki.

Wracając do Project CARS 3, wygląda na to, że twórcy nie zamierzają wprowadzać żadnych rewolucji w ramach serii i ponownie możemy liczyć na wymagające i realistyczne wyścigi o mocno symulacyjnym charakterze, gdzie startujemy w zawodach na zamkniętych torach. W trzeciej odsłonie serii gracz będzie mógł posiadać, upgrade’ować i customizować setki aut (zarówno drogowych, jak i typowo wyścigowych), w tym od elitarnych marek. Można będzie też personalizować naszą postać, która piąć będzie się po szczeblach kariery, biorąc udział w wyścigach na całym świecie, aż do uzyskania statusu legendy. W trakcie rozgrywki pojawiać będą się zaś specjalne misje, które zachęcać mają graczy do wykonywania konkretnych czynności (np. idealnego wchodzenia w zakręty), co ma nieco urozmaicić zabawę.

Gra pod względem wizualnym prezentuje się dobrze, choć na pewno nie ustanowi żadnych nowych standardów, nawet w obrębie swojego gatunku. Trzeba jednak pamiętać, że tytuł ten powstaje jeszcze z myślą o obecnej generacji konsol i na większy skok trzeba będzie poczekać na czwartą odsłonę, która zapewne ukaże się na PS5 i Xbox Series X. Na chwilę obecną Project CARS 3 nie posiada jeszcze swojej strony na Steam, więc nie znamy wymagań gry. Premiera jest jednak nieodległa, ponieważ wydawca zapowiedział, że gra zadebiutuje jeszcze latem tego roku. Biorąc pod uwagę posuchę jaka obecnie trwa w obrębie tego gatunku, Project CARS 3 ma sporę szansę przyciągnąć duże grono graczy, którzy wyczekują nowych wyścigów, szczególnie tych lubujących się w trudniejszych, symulacyjnych tytułach.     

Pokaż / Dodaj komentarze do: Project CARS 3 - zwiastun, gameplay i przybliżona data premiery

 0