Project Hydra - 1usmus zapowiada nowe narzędzie do podkręcania Ryzenów

Project Hydra - 1usmus zapowiada nowe narzędzie do podkręcania Ryzenów

Yuri Bubliy (1usmus), popularny w naszym środowisku twórca oprogramowania, zapowiedział swoje nowe narzędzie o nazwie Project Hydra do podkręcania i optymalizacji procesorów Zen 3/Zen 3+. Sądząc po nazwie oprogramowania, software jest obecnie w wersji 0.1A PRO, co sugeruje, że jest na bardzo wczesnym etapie przygotowania. Warto również dodać, że ​​1usmus planuje także wersję PRO tego narzędzia, która zapewni kilka dodatkowych funkcji. Hydra została zaprojektowana specjalnie dla architektury Zen 3. Właściciele procesorów Zen 2 i starszych powinni rozważyć użycie narzędzia CTR tego twórcy. Yuri wydaje się przekonany, że Zen 3+ wkrótce się zmaterializuje, dlatego właśnie wspomniał o tej architekturze w slajdach udostępnionych dla GamersNexus. 

Yuri Bubliy  zapowiedział swoje nowe narzędzie o nazwie Project Hydra do podkręcania i optymalizacji procesorów Zen 3/Zen 3+.

Rodzina Zen 3 obejmuje obecnie mainstreamowe serie procesorów i układów APU, ale powinna wkrótce rozszerzyć się o Threadrippery. Nie wiemy jednak jeszcze, czy Hydra będzie wspierać wszystkie te produkty. Oprogramowanie jest oparte na frameworku CTR, ale ma nowy interfejs użytkownika i obsługuje trzy wstępne ustawienia krzywej napięcia: undervolting, normal i OC. Można teraz przechowywać do 9 profili dla określonych zadań. Optymalizator krzywej napięcia można również regulować w zależności od rdzenia. Project Hydra oferuje mniejsze przyrosty napięcia (1 mV) w porównaniu do narzędzia AMD Ryzen Master (które jest zablokowane do 3 mV). Wprowadzono również nowe zabezpieczenia w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Oprogramowanie jest też wyposażone w funkcję monitorowania 24/7, która automatycznie wyłącza profile w sytuacjach krytycznych.

To narzędzie od 1usmus komunikuje się z SMU (Jednostką Zarządzania Systemem) za pośrednictwem magistrali PCIe, co zapobiega blokowaniu lub nadpisywaniu wybranego profilu. Yuri zadbał również o to, aby narzędzie nie zużywało więcej niż 100 MB pamięci i 1% obciążenia procesora. Innymi słowy, uważa, że ​​narzędzie powinno być teraz bezpieczniejsze i lżejsze niż Ryzen Master. Tak Hydrę opisuje sam twórca: „HYDRA stale komunikuje się z SMU poprzez magistralę PCI (bez jej blokowania) i w zależności od odbieranych danych zmienia częstotliwość lub przełącza profil. Wymagania dotyczące zasobów są również minimalne, do 100 MB pamięci RAM i 0-1% użycia procesora. Szansa na uszkodzenie procesora tym programem jest mniejsza niż w przypadku własnego Ryzen Master firmy AMD (nie używa mutexu PCI i może to być idealna broń do niszczenia procesorów). HYDRA wykorzystuje mutex PCI, sprzętowy mutex SMU, a także sprawdza integralność poleceń. PCI mutex to sposób na ochronę poleceń przed nadpisywaniem lub modyfikacją. Ryzen Master nie ma tej ochrony. Jeśli użytkownik dowie się, że jego procesor AMD ma niski margines częstotliwości, do uzyskania maksymalnej wydajności wystarczy mu wersja standardowa. Oczywiście wersja Pro będzie miała dodatkowe wsparcie, a wszystkie nowe funkcje otrzymają je najpierw poprzez wczesny dostęp. Wydaje mi się, że to uczciwa polityka, z minimalnymi ograniczeniami i każdy będzie miał wybór”.

Według ​​1usmus narzędzie zostanie wydane pod koniec tego miesiąca. Warto zauważyć, że wersja Pro zagwarantuje lepsze wsparcie, dodatkowe funkcje i wczesny dostęp. Jeszcze nie poznaliśmy wszystkich szczegółów Projektu Hydra. Miejmy nadzieję, że Jurij i ludzie zaangażowani w testowanie wkrótce podzielą się swoimi wynikami.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Project Hydra - 1usmus zapowiada nowe narzędzie do podkręcania Ryzenów

 0