Project: Mara - nowa przerażająca gra od Ninja Theory zapowiedziana

Project: Mara - nowa przerażająca gra od Ninja Theory zapowiedziana

Ninja Theory zapowiedziało nową eksperymentalną grę, która na chwilę obecną nosi tytuł Project: Mara. Tytuł ten eksplorować ma „nowe sposoby opowiadania historii” poprzez „rzeczywistą reprezentację mentalnego terroru”. Prawda, że zapowiada się intrygująco? Nie wiemy co prawda, kiedy będziemy mogli zagrać w Project: Mara, ale tytuł ten zdaje się być podobny do poprzedniej gry studia, Hellblade: Senua's Sacrifice, przynajmniej w dwóch kwestiach. Po pierwsze, Ninja Theory tworzy tę grę w bardzo małym zespole, po drugie zaś jej tematyka mocno koncentrować będzie się na chorobach psychicznych, co determinować ma w bardzo dużym stopniu rozgrywkę. Studio planuje wdrożyć w Project: Mara „prawdziwe doświadczenia oparte na dogłębnym badaniu” w procesie developingu i choć tego typu zapewnienia przeważnie traktować można jak chwyt marketingowy, to jednak producent w Hellblade: Senua's Sacrifice udowodnił, że rzeczywiście zna się na rzeczy i wie jak poważnie podejść do tematu.

Tytuł ten eksplorować ma „nowe sposoby opowiadania historii” poprzez „rzeczywistą reprezentację mentalnego terroru”.

Ninja Theory jak na razie podzieliło się z nami zaledwie 42-sekundowym materiałem z gry. Pod jego koniec widzimy z bardzo bliska twarz kobiety, która jest zapewne tytułową Marą. W momencie, kiedy kamera pokazuje jej bok, przez chwilę możemy rzucić okiem na stojącą obok inną, przerażającą postać. Pod względem atmosfery i klimatu Project: Mara nasuwa skojarzenia z kultowym już P.T., co wynika z faktu, że gra Ninja Theory prawdopodobnie także korzystać będzie z minimalistycznych środków przekazu. W dzienniku deweloperskim Tameem Antoniades, współzałożyciel studia, przyznał, że w Project: Mara znajdować będzie się jedna postać w jednej lokacji.  

Przypominamy, że Ninja Theory wykupione zostało przez Microsoft, co wskazywać może na platformy na jakich pojawi się Project: Mara, czyli Xbox i PC. Producent pracuje pod skrzydłami giganta z Redmond nad czterema projektami, w tym kontynuacją Hellblade: Senua's Sacrifice, która zmierza na Xbox Series X, ale również Bleeding Edge, czyli sieciową grą, gdzie naprzeciw siebie staną dwie drużyny 4v4 w walce wręcz. Ostatnią grą jest Project Insight, czyli inicjatywa, która pomóc ma graczom rozpoznać i kontrolować ich lęki. Przeważnie równoległa praca nad tyloma projektami nie wydaje się najlepszym podejściem, ale Ninja Theory stawia na małe niezależne zespoły, które mają swoistą swobodę w eksplorowaniu interesujących pomysłów i taka strategia zdaje się sprawdzać.        

Pokaż / Dodaj komentarze do: Project: Mara - nowa przerażająca gra od Ninja Theory zapowiedziana

 0