Project Scarlett oficjalnie. Microsoft ujawnił specyfikację nowej konsoli

Project Scarlett oficjalnie. Microsoft ujawnił specyfikację nowej konsoli

Podczas trwających targów E3 Microsoft oficjalnie zapowiedział następcę Xbox One. Project Scarlett ma według producenta zaoferować 4x większą moc od tej posiadanej przez Xbox One X i opierać się na wydajnym układzie Zen 2/Navi od AMD. Ponadto Microsoft wykorzysta pamięci GDDR6, a samą konsolę wyposaży w wydajny dysk SSD. Project Scarlett obsłuży również rozdzielczość 8K oraz zapewni pełną wsteczną kompatybilność. Do tego ray-tracing w czasie rzeczywistym, z kolei same gry mają działać w aż 120 klatkach na sekundę przebijając tym samym możliwości obecnych konsol. No i na koniec najważniejsza informacja — data premiery. Nowa generacja zadebiutuje pod koniec 2020 roku. Natomiast dostępną na Project Scarlett grą, w którą zagramy już na samym starcie będzie Halo Infinite.

Project Scarlett zadebiutuje na rynku pod koniec 2020 roku. Następca aktualnej konsoli Microsoftu ma być 4x mocniejszy od Xbox One X.

Niestety konferencja Microsoftu nie zdradziła większości kluczowych szczegółów konsoli. Pozostaje mieć nadzieję, że urządzenie dorówna możliwościom PlayStation 5. Zgodnie z informacjami przekazanymi jakiś czas temu przez Sony piątka będzie równie potężna co produkt konkurenta. Do tego tak samo zaoferuje szybki dysk SSD, wsteczną kompatybilność z PS4, a także technologię ray-tracingu. Sercem PS5 będzie natomiast oparty o trzecią generację procesor AMD Ryzen wraz z grafiką Radeon Navi. Zastosowane parametry pozwolą na zabawę w rozdzielczości 4K z odświeżaniem 120 Hz. Co ciekawe wsteczna kompatybilność ma umożliwić przenoszenie zapisów gry z jednej konsoli na drugą, dzięki czemu nie będziemy musieli rozpoczynać rozgrywki od nowa.

Niestety nie wiemy, kiedy dokładnie PlayStation 5 trafi do sklepów. Całkiem możliwe, że premiera odbędzie się w podobnym czasie co Project Scarlett. Pytanie, jak next-geny poradzą sobie z nadchodzącym rywalem w postaci growego streamingu i Google Stadia i czy może to być walka wygrana przez usługę strumieniującą gry wideo? Bez wątpienia przyszły rok zapowiada się bardzo interesująco, ponieważ będziemy świadkami nie tylko narodzin nowej generacji konsol, ale również debiutu wyczekiwanego Cyberpunka 2077. CD Projekt RED potwierdził na dzisiejszej konferencji, że produkcja trafi do sklepów 16 kwietnia 2020 roku.

Parametry Project Scarlett: 

  • AMD Zen 2, GPU Radeon Navi
  • 4x większa moc od Xbox One X
  • Pamięci RAM GDDR6
  • obsługa 120 FPS/8K
  • ray-tracing
  • Dysk SSD

Pokaż / Dodaj komentarze do: Project Scarlett oficjalnie. Microsoft ujawnił specyfikację nowej konsoli

 0