Project V - tak mógł wyglądać składany smartfon Samsunga

Project V - tak mógł wyglądać składany smartfon Samsunga

Od lat czekamy na składane telefony Samsunga, który regularnie oddala tę koncepcję w czasie. Nie oznacza to jednak, że koreański gigant nic nie robi w tym temacie, czego najlepszym dowodem są zdjęcia niewypuczonego modelu, które właśnie trafiły do sieci.

Te prezentować mają składany smartfon o nazwie kodowej Project V, który opracowywany był w okolicach 2015 lub 2016 roku. O ile jednak spodziewany w przyszłym roku Galaxy X korzystać ma z elastycznego wyświetlacza, tak tu posłużono się dwoma ekranami i konstrukcją z zawiasami pozwalającą złożyć sprzęt na pół. Wygląda to bardzo podobnie do ZTE Axon M, gdzie możemy rozłożyć urządzenie, otrzymując coś na wzór tabletu lub dwa niezależne ekrany. Sam design Project V zdaje się zaś nawiązywać do bardziej kanciastych kształtów Galaxy S6, ale pytania budzi choćby przerośnięcia tacka SIM na górnej krawędzi. Jak podaje źródło tego wycieku, nie ma co liczyć na odpowiedzi i premierę tego smartfona, ponieważ pomysł został już dawno skasowany przez Samsunga.

Tak prezentował się składany smartfon o nazwie kodowej Project V, który opracowywany był w okolicach 2015 lub 2016 roku

Project V - tak mógł wyglądać składany smartfon Samsunga

Nie wiemy jednak, czemu producent zrezygnował z tej koncepcji, mając praktycznie gotowy produkt, ale trzeba pamiętać, że Project V opracowywany był w momencie, kiedy zyski Samsunga spadały, głównie za sprawą rozczarowującej sprzedaży smartfonów. Zapewne koncern zlecił więc działowi mobilnemu, by ten skoncentrował się na bezpiecznych i pewnych produktach, a nie eksperymentalnych projektach, których ewentualny komercyjny sukces stoi pod dużym znakiem zapytania. Biorąc zaś pod uwagę, że ZTE Axon M to zaledwie ciekawostka, która raczej nie podbija rynku (w innym wypadku doczekalibyśmy się już zapowiedzi kolejnych tego typu urządzeń, szczególnie od chińskich producentów), wydaje się, że Samsung podjął słuszną decyzję. Czekamy więc na Galaxy X, które ze względu na wykorzystanie elastycznego ekranu OLED wydaje się być znacznie ciekawszym pomysłem.

Project V - tak mógł wyglądać składany smartfon SamsungaProject V - tak mógł wyglądać składany smartfon Samsunga

Pokaż / Dodaj komentarze do: Project V - tak mógł wyglądać składany smartfon Samsunga

 0