Project xCloud: Microsoft wykorzysta w serwerach SoC z Xbox Series X

Project xCloud: Microsoft wykorzysta w serwerach SoC z Xbox Series X

Google Stadia wkrótce otrzyma poważnego konkurenta. Jak wiadomo od dłuższego czasu, do wprowadzenia swojej usługi przymierza się Microsoft, który również chce zaistnieć w branży przesyłania strumieniowego gier. Google powinno się obawiać, bo w końcu Microsoft to jedna z niewielu firm, która posiada tak ogromne doświadczenie zarówno w tworzeniu gier, jak i technologiach chmurowych, dzięki którym nowa usługa ma funkcjonować. Na podobnej zasadzie co Stadia, ma działać również Amazon Tempo Project i o ile obaj giganci mają odpowiednią infrastrukturę do usługi przesyłania strumieniowego, to Microsoft ma coś, czego nie posiada wspomniana konkurencja - cały dział gier o nazwie Xbox. 

Microsoft chce używać sprzętu ze swoich konsol Xbox jako podstawy nadchodzącej usługi przesyłania strumieniowego gier o nazwie Project xCloud.

Według najnowszych informacji, Microsoft wykorzysta w swojej usłudze przesyłania strumieniowego nie tylko tytuły wydane na och konsolę, ale również sprzęt. Pomimo posiadania infrastruktury serwerowej, Microsoft chce używać sprzętu ze swoich konsol Xbox jako podstawy nadchodzącej usługi przesyłania strumieniowego gier o nazwie Project xCloud. Takimi rewelacjami podzieł się Tom Warren, redaktor naczelny Verge. Microsoft chce wykorzystać SoC, które znajduje się w ich konsolach i ma to sens.

Początkowo serwery mają być napędzane przez układy, które obecnie znajdują się w Xbox One S. W końcu coś trzeba będzie zrobić z zapasami, gdy na rynku pojawi się nowa generacja w postaci Xbox Series X. Wraz z rozwojem usługi i wzrostem zapotrzebowania na moc obliczeniową, producent dokona aktualizacji serwerów i rozpocznie wykorzystywanie mocniejszych SoC pochodzących z Xbox Series X. Układ napędzający najnowszą konsolę Microsoftu, to konstrukcja pochodząca od AMD, a mianowicie 8-rdzeniowy procesor Ryzen bazujący na architekturze Zen 2 i procesor graficzny RDNA 2 z mocą 12 TFLOP. To wszystko wraz z 16 GB pamięci GDDR6 i potężny szybki dysk SSD ma zaspokoić zapotrzebowanie na usługi przesyłania strumieniowego gier i pozwolić na komfortowe uruchamianie wszelkich tytułów AAA.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Project xCloud: Microsoft wykorzysta w serwerach SoC z Xbox Series X

 0