Projektant i rzecznik gry Marvel's Avengers usunięty za stare wpisy na Twitterze

Projektant i rzecznik gry Marvel's Avengers usunięty za stare wpisy na Twitterze

Brian Wagoner, przedstawiciel studia odpowiedzialnego za Marvel's Avengers został usunięty ze stanowiska, za swoje wpisy na Twitterze z... 2011 roku.

Crystal Dynamics, twórca gry o superbohaterach Marvel's Avengers, powiedział, że główny projektant gry, Brian Wagoner, „nie będzie już rzecznikiem studia” ani nie będzie mógł publicznie mówić o projektach. Ogłoszenie pojawiło się po tym, jak wyciągnięto na wierzch stare wpisy Wagonera na Twitterze, co było powodem jego zwolnienia ze stanowiska. Tweety, z których większość została już usunięta, były publikowane przez długi czas, począwszy od 2011 roku.

Dawne wpisy o popieraniu Donalda Trumpa oraz wpisy "urażające" część społeczeństwa spowodowały, że przedstawiciel Crystal Dynamics został odsunięty od komunikacji z fanami.

W tweecie z 2020 roku, który wciąż jest dostępny na Twitterze, Wagoner powiedział, że jest „wyborcą Trumpa”. Kiedy jego wpisy ponownie wyszyły na światło dzienne, użytkownicy mediów społecznościowych przypuścili atak, wzywając go do usunięcia ze studia. Wagoner przeprosił na Twitterze, mówiąc, że bierze „pełną odpowiedzialność za krzywdę, jaką wyrządził swoim fanom, społeczności i tym, z którymi pracuje”.

„Od tego czasu nauczyłem się i rozwinąłem, a publikowane przeze mnie treści nie odzwierciedlają tego, kim jestem dzisiaj. Rozumiem, jeśli nie możecie przyjąć moich przeprosin z powodu bólu, który spowodowałem. Będę nadal słuchać, uczyć się i pracować nad sobą”. Wagoner jest popularnym rzecznikiem Marvel's Avengers, odkąd dołączył do Crystal Dynamics w 2021 roku. Pomimo przeprosin, Crystal Dynamics powiedziało, że nie będzie już przemawiał publicznie w imieniu studia.

„Niesamowicie rozczarowujące jest widzieć język i poglądy pracowników, które nie są zgodne z wartościami naszego studia” – napisało Crystal Dynamics na Twitterze. „Przepraszamy naszą społeczność i współpracowników, którzy są słusznie zaniepokojeni treścią. Brian nie będzie już rzecznikiem studia ani nie będzie komunikował się na temat projektów studyjnych”.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Projektant i rzecznik gry Marvel's Avengers usunięty za stare wpisy na Twitterze

 0