Prototyp remake`u Gothica dostępny do pobrania na Steam

Prototyp remake`u Gothica dostępny do pobrania na Steam

Fani Gothica zostali zaskoczeni ujawnionym ostatnio Gothic Playable Teaser będącego odnowioną wersją wydanej w 2001 roku części. Podczas gdy większość osób oczekiwała zapowiedzi nowej odsłony, deweloperzy dali ponieść się branżowemu trendowi zabierając się za próbę odświeżenia pierwszych przygód Bezimiennego. Należy jednak podkreślić, że w tym przypadku mamy do czynienia wyłącznie z wersją prototypową, którą udostępniono na Steam co tym samym nie daje absolutnie żadnej gwarancji ukończenia całego projektu i jego opublikowania w sklepach. Jeśli chcemy własnoręcznie przetestować remaster Gothica musimy udać się dokładnie pod ten adres, aczkolwiek wymogiem niezbędnym do otrzymania dostępu do gry jest konieczność posiadania w bibliotece Steam dowolnej produkcji od Piranha Bytes.

Gothic Playable Teaser to dostępny na Steam remake pierwszej odsłony serii, którego ostateczne powstanie jest zależne od wyników wypełnianej przez graczy ankiety.

Nie jest to ogromny wymóg zważywszy, iż wiele tytułów od studia kupimy w internecie w całkiem przystępnych cenach. Warto przy okazji podkreślić, że za dostosowanie Gothica do dzisiejszych standardów nie odpowiada ekipa Piranha Bytes, a niedawno otwarta Barcelona Studio. Silnikiem wykorzystanym w prototypie jest z kolei sprawdzony Unreal Engine. Testowy build pokazuje, iż w zamyśle zmianom uległaby przede wszystkim oprawa wizualna nie przypominająca starego klasyka, którą wzbogacono o bujną roślinność dodając do tego przemodelowane praktycznie wszystkie postaci od Diega zaczynając a na samym Bezimiennym kończąc. I patrząc na materiały widać, że kultowy Stary Obóz względem oryginału odmieniono nie do poznania.

Jednak to czy realizacja remastera Gothica dojdzie w ogóle do skutku zależy głównie od społeczności graczy. Przygotowano bowiem ankietę, która wyświetli się dopiero po skończeniu trwającego blisko 2 godziny dema. Możemy w niej wskazać wszelkie wady oraz zalety gry, a także podzielić się ogólną opinią o projekcie i sensie jego dalszego tworzenia. Na razie na platformie Valve Gothic Playable Teaser zbiera w większości pozytywne oceny, zaś najbardziej zagorzali fani powinni trzymać kciuki z cały pomysł.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Prototyp remake`u Gothica dostępny do pobrania na Steam

 0