Przeciek ujawnia informacje o nadchodzących DLC do Cyberpunka 2077

Przeciek ujawnia informacje o nadchodzących DLC do Cyberpunka 2077

Cyberpunk 2077, który na długo przed premierą zapowiadany był jako murowany hit trafił do sprzedaży z różnymi błędami, a ogromną bolączką okazała się przy okazji edycja na PlayStion 4 oraz Xbox One odbiegająca od tego, czego należy oczekiwać po dobrze funkcjonującej grze. CD Projekt RED od początku stara się naprawić wszelkie niedoróbki i niebawem opublikuje nową, dużą aktualizację oznaczoną numerem 1.2 poprawiającą zachowanie policji Night City czy eliminującą szereg niedociągnięć. W teorii, bo jak będzie w praktyce zobaczymy dopiero po instalacji łatki. Redzi jeszcze przed wypuszczeniem produkcji planowali w późniejszym terminie wzbogacić ją o dodatki - mniejsze lub większe w tym płatne rozszerzające cyberpunkowe uniwersum o nowe wątki fabularne. Wyjść przed szereg postanowił Epic Games Store, który na stronie katalogowej CP 2077 opublikował listę dedykowanych DLC.

Przeciek ujawnia informacje o 10 bezpłatnych i 3 płatnych DLC do Cyberpunka 2077.

Leaker PricklyAssassin udostępnił na Reddicie zrzut ekranu przedstawiający dodatki, których początkowo było 18, ale Epic skrócił je do 10 bezpłatnych oraz 3 płatnych. Niestety nie znamy dokładnego opisu DLC, ale po ich nazwach możemy wywnioskować, na czym mniej więcej się skupią. PricklyAssassin wskazuje, że nazwy dwóch bezpłatnych rozszerzeń odnoszą się do materiałów wideo przed debiutem tytułu, więc mogły być one przygotowywane w ramach zawartości premierowej. Ostatecznie jednak zabrakło czasu na ich dodanie (przypomnijmy, że nadejście Cyberpunka 2077 kilkukrotnie przekładano i twórcy nie wyrobili się ze wszystkim). Część DLC zawiera szereg usprawnień np. związanych z gangami Nigh City (Gangs of Night City) czy implantami, z kolei reszta wniesie zapewne nowe ubrania oraz inne przedmioty.

Najciekawiej zapowiadają się dodatki fabularne, lecz na te szczegóły przyjdzie nam poczekać, chociaż jakiś czas temu wskazywano, iż jeden z nich opowie o Wellesie i jego przyjaźni z głównym bohaterem. Cyberpunk 2077 ma jednak inny problem, mianowicie zainteresowanie grą maleje, na co wskazuje Corey Barrett, starszy analityk w M Science. Twierdzi on, że CD Projekt w bieżącym miesiącu sprzeda zaledwie 500 tysięcy egzemplarzy tytułu. Dodatkowo CP 2077 radzi sobie na rynku gorzej niż Assassin's Creed Valhalla czy Call of Duty: Black Ops Cold War.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Przeciek ujawnia informacje o nadchodzących DLC do Cyberpunka 2077

 0