Przecieki na temat chipsetów B360, H370 i H310 i kolejnych CPU Intela

Przecieki na temat chipsetów B360, H370 i H310 i kolejnych CPU Intela

Portal Gamers Nexus opublikował na swojej stronie bardzo interesujący slajd dotyczący planów Intela. Ten zdradza nie tylko nadchodzące chipsety firmy dla 8. generacji procesorów, ale również nadchodzące CPU niebieskiej ekipy.

Zacznijmy od tego, że slajd potwierdza, że jak sugerowano już wcześniej Intel zmienia schemat nazw swoich chipsetów B_50 na B_60. Trzeba jednak przyznać, że firma nie miała tu zbyt dużego wyboru po tym, jak jej konkurent, czyli AMD, zapożyczył nazwę B350 na potrzeby chipsetów dla Ryzenów. Na premierę desktopowych procesorów Coffee Lake otrzymamy jedynie high-endowy układ logiki Z370 i na tańsze propozycje w postaci H370, H310 i B360 będziemy musieli poczekać do pierwszego kwartału przyszłego roku. Te co prawda oferować będą wsparcie dla mniejszej ilości złącz, brak opcji OC czy obsługi SLI, ale z drugiej strony mogą okazać się bardziej opłacalną alternatywą dla graczy (szczególnie B360), którzy nie zamierzają podkręcać swoich procesorów i zamierzają ograniczać się do jednego GPU.

Najnowsze przecieki z obozu Intela zdradzają nam plany firmy odnośnie nadchodzących procesorów oraz chipsetów

Co ciekawe, w tym samym czasie, czyli na początku 2018 roku, spodziewać mamy się procesorów Coffeelake-S. Te od modeli, które trafią do sprzedaży 5 października, odróżniać ma przede wszystkim niższy pobór energii (zamiast 95/65W będzie to 65/35W). Oczekiwać możemy tu modeli Pentium oraz Celeron z 2 rdzeniami i 4 wątkami na pokładzie. Już pod koniec przyszłego miesiąca otrzymać możemy zaś układy SoC z serii Celeron i Pentium Silver należące do platformy Gemini Lake (2- i 4-rdzeniowe modele J5005, J4105 i J405). Gamers Nexus opublikował także slajd wskazujący na premierę w tym czasie nośników Optane SSD 900P, które dostępne będą w pojemnościach 240 GB i 480 GB. Raczej nie należy oczekiwać tu jednak wykorzystania technologii pamięci 3D XPoint, a nie wiemy nawet, czy Intel zamierza sprzedawać te produkty jak "cache SSD".

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Przecieki na temat chipsetów B360, H370 i H310 i kolejnych CPU Intela

 0