Przecieki na temat nadchodzących składanych smartfonów od Xiaomi, Samsunga i Honora

Przecieki na temat nadchodzących składanych smartfonów od Xiaomi, Samsunga i Honora

Nowe doniesienia od Display Supply Chain zdradzają, czego możemy spodziewać się w segmencie składanych smartfonów w najbliższym czasie. Najciekawszą informacją wydaje się, że Honor przygotowuje własny składany telefon, prawdopodobnie o nazwie Magic Fold. Mówi się, że urządzenie wykorzystuje składane panele BOE i Visionox i trafi na rynek pod koniec tego roku. Wcześniej jednak oczekuje się, że vivo i Xiaomi wydadzą swoje składane telefony z nowym panelem UTG Samsunga. Co więcej, z przecieków wynika, że Motorola nie zamierza się tym razem spieszyć i poświęci trochę czasu na przemyślenie swojego projektu i powrót do składanych konstrukcji w 2022 roku.

Honor przygotowuje własny składany telefon, prawdopodobnie o nazwie Magic Fold.

Przecieki na temat nadchodzących składanych smartfonów od Xiaomi, Samsunga i Honora

Dodatkowo Samsung Z Fold 3 ma być pierwszym składanym telefonem z aparatem pod wyświetlaczem, będzie też pierwszym, w którym polaryzator kołowy zostanie zastąpiony kolorowym filtrem. Spowodowałoby to zmniejszenie grubości, zwiększenie jasności i bardziej wydajne zużycie energii. Na stole znajduje się również podstawka do rysika S Pen. Raport szczegółowo opisuje nowy składany panel Samsunga, wskazując, że jest on o 40% grubszy niż ten zastosowany w Z Fold 2, głównie ze względu na dodany digitizer i nową nietłukącą warstwę ochronną, która znajduje się pod samym ekranem. Kiedy możemy spodziewać się premiery tego urządzenia? Tego jeszcze nie wiemy, ale jest wielce prawdopodobne, że Samsung zaprezentuje je podczas swojej sierpniowej konferencji Unpacked. 

Poznaliśmy nieoficjalną datę premiery Samsunga Galaxy Z Fold 3, Z Flip 3, Watch 4, Watch Active 4

To jednak nie koniec przecieków na temat składanych smartfonów. Co prawda Xiaomi wypuściło swój pierwszy składany smartfon w marcu, ale z nowych informacji wynika, że firma już pracuje nad kontynuacją. Według jednego źródła, nowe urządzenie zachowa procesor Snapdragon 888, baterię o pojemności 5000 mAh i aparat o rozdzielczości 108 MP, ale przyniesie ulepszony zawias. Cała wewnętrzna konstrukcja kolejnego Mi Mix Folda jest już w fazie testów. Sam składany smartfon otrzyma zawias do wewnątrz i dwa wyświetlacze – jeden duży wewnątrz, od Samsunga i z częstotliwością odświeżania 120 Hz oraz mniejszy na zewnątrz z 90 Hz, wyprodukowany przez Visionox. Najważniejsze pytanie, jakie się tu nasuwa, to czy nowy Mi Mix Fold wyjdzie poza Chiny i trafi na nasz rynek? Przekonamy się wkrótce. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Przecieki na temat nadchodzących składanych smartfonów od Xiaomi, Samsunga i Honora

 0