Przecieki na temat specyfikacji smartfona Galaxy Note 9

Przecieki na temat specyfikacji smartfona Galaxy Note 9

Ubiegłoroczny Galaxy Note 8 od Samsunga był dla wielu osób rozczarowujący, ponieważ poza większą ilością pamięci RAM, nieco większym ekranem i rysikiem S-Pen, model ten praktycznie nie różnił się od flagowych Galaxy S8 i S8+. Wygląda na to, że z Galaxy Note 9 sytuacja wyglądać będzie nieco inaczej, przynamniej jeśli chodzi o specyfikację.

Ice Universe to jeden z tych użytkowników Twittera, który należy do wiarygodnych źródeł ze świata urządzeń mobilnych i to właśnie on dostarcza najnowszą porcję przecieków na temat nadchodzącego biznesowego phabletu Samsunga. Zacznijmy od tego, że niedawno koreański gigant rozpoczął sprzedaż Galaxy S9 i S9+ wyposażonych w 128 GB i 256 GB na dane, choć z nieznanych powodów takie pojemności pamięci wewnętrznej nie były dostępne na starcie w przypadku tych modeli. Dlatego też informacja o tym, że Galaxy Note 9 otrzymać może aż 512 GB pamięci na dane nie wydaje się być czymś szczególnie zaskakującym czy niedorzecznym. Dla przykładu, Huawei niedawno wypuściło Mate RS Porsche Design właśnie z taką ilością pamięci wewnętrznej, a Lenovo ostatnio promuje nadchodzący smartfon Z5, który otrzymać ma bagatela 4 TB na dane.

Galaxy Note 9 otrzymać może aż 512 GB pamięci na dane i 8 GB pamięci RAM

Kolejny istotny element to 8 GB pamięci operacyjnej RAM, w które wyposażone ma być Galaxy Note 9. Jak do tej pory flagowce Samsunga w tym zakresie nieco odstawały od konkurentów i dla przykładu OnePlus 5T już w ubiegłym roku oferowało 8 GB, kiedy topowe słuchawki Koreańczyków posiadały tylko 6 GB RAM (Note 8). Co więcej, Galaxy Note 9 otrzymać ma także wyraźnie większy akumulator od tego w Galaxy S9+. To jednak nie wszystko, ponieważ ostatnie przecieki wskazują również, że wariant wyposażony w Exynosa 9810 będzie wyraźnie wydajniejszy niż ten ze Snapdragonem 845 (być może Samsung wprowadził jakieś usprawnienia do swojego SoC), a na taki scenariusz wskazują przynajmniej wyniki z benchmarku Geekbench. Oficjalnej zapowiedzi Note9 spodziewać mamy się pod koniec lipca, a rynkowa premiera powinna nastąpić w połowie sierpnia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Przecieki na temat specyfikacji smartfona Galaxy Note 9

 0